Daha modern bir Yeşilyurt için

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “İlçemizi daha yaşanabilir ve modern bir görüntüye ulaştırmayı amaçlıyoruz" dedi.

Daha modern bir Yeşilyurt için Malatya Haber

Kaldırım yenileme ve kilit parke taşı çalışmalarıyla estetik bir yapıya kavuşan mahallelerimizdeki yaşam kalitesi her geçen yıl yükseliyor” şeklinde konuştu.

POLAT, MAHALLERDEKİ DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELİYOR

Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ilçenin muhtelif bölgelerinde devam eden kaldırım yenileme, kilit parke taşı döşeme, sıcak asfalt dökümü, sathi kaplama çalışmalarını sürekli takip ederek 2017 yılı yatırım programının aksamadan sürmesine özen gösteren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, son dönemlerdeki saha çalışmalarıyla yapısal değişikliğe uğrayan İnönü Mahallesindeki değişim ve dönüşüm çalışmalarını yerinde inceledi.

“YEŞİLYURT BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNİ TAKDİRLE KARŞILIYORUZ”

Mahallelerindeki değişim ve dönüşüm hizmetlerden duydukları memnuniyeti Belediye Başkanı Polat ile paylaşan mahalle sakinleri, “Yeşilyurt Belediyesinin hizmetlerini takdirle karşılıyoruz. Başkanımız ve ekibi adeta karınca gibi çalışıyorlar, mahallelerimiz, caddelerimiz ve sokaklarımız her geçen gün modernleşiyor, güzelleşiyor. Bizlerde artık caddelerde güven ve huzur içerisinde yaşıyoruz” diye konuştular.

BAŞKAN POLAT, SORUNLARIN ANINDA KENDİLERİNE İLETİLMESİNİ İSTEDİ

Mahalle sakinlerine Yeşilyurt Belediyesinin hizmetleri hakkında bilgiler paylaşan Başkan Polat, çalışmalarda aksayan yönlerin anında kendilerine iletilmesini istedi.

“İLÇEMİZİN DÖRT BİR TARAFINA KALICI VE NİTELİKLİ HİZMETLER ULAŞTIRIYORUZ”

Yeşilyurt Belediyesinin mahalle, cadde ve sokaklardaki alt ve üst yapı hizmetleri başta olmak üzere kaldırım yenileme, kilit parke taşı döşeme, ara bağlantı yollarının birbirleriyle bütünleştirilmesi çalışmalarına ayrı bir önem verdiğini ifade eden Başkan Polat, “Milletimize kaliteli hizmet sunmak adına 3,5 yıl önce başlattığımız hizmet atağımızın sorunsuz ilerlemesi için tüm birimlerimiz özveriyle çalışmaktadır. İlçemizin dört bir tarafına kalıcı, nitelikli hizmetler ulaştırmanın onurunu yaşıyoruz. Şu anda merkez ve mahallerin birçok yerinde ekiplerimiz altyapı, kaldırım ve yol yenileme çalışmalarını titiz bir hizmet prensibiyle sürdürmektedir” diye konuştu.

“İLÇEMİZİN VİZYONU DEĞİŞİYOR”

Yeşilyurt’un vizyonunu değiştirecek çalışmaları bir bir hayata geçirdiklerini, bu hizmetler sayesinde mahallelerdeki değişimin yakından gözlemlendiğini aktaran Polat, 3,5 yıllık dönemde 422 bin 898 m² kilit parke taşı döşemesi yaptıklarını söyledi.

“AMACIMIZ; VATANDAŞLARIMIZIN HUZUR VE GÜVEN İÇERİSİNDE YAŞAMALARIDIR”

Mahallelere modern bir kimlik kazandırmayı amaçladıklarını, bu hedefe adıma adım ilerlediklerini sözlerine ekleyen Polat, “Mahallelerimizdeki yaşam standardını yükseltmek amacıyla 3,5 yıllık hizmet dönemimizde; 244 bin 385 ton sıcak asfalt, 245 Bin 371 metre sathi kaplama, 37 bin 348 metre bordör, 49 bin 343 m² doğaltaş, 9 bin 056 m³ perde duvar, 33 bin 645 m³ taş duvar, 144 metre Asbest Boru, 382 metre Koruge Boru, bin 449 adet Büz çalışması gerçekleştirdik. Mahallelerimizdeki sürdürdüğümüz yol yapım ve park çalışmalarına engel teşkil eden, insan sağlığına olumsuz etki oluşturan toplam 165 adet metruk ve enkaz bedeli ödenmiş evin yıkımını gerçekleştirdik. Modern bir gelecek için bu tür çalışmaları sürdürmeye durmaksızın devam ediyoruz. Yapılan çalışmalarla mahalle ve sokak aralarımız daha estetik bir görünüme kavuştu. Havalar müsait oldukça çalışmalarımız yılsonuna kadar devam edecektir. Amacımız; ilçemizin genelinde vatandaşlarımızın daha rahat bir ortamda yaşamlarını sürdürmeleridir” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 1064
Bu Ay : 4862
Toplam : 4862

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom