9 Ayda 662 Kilometre

MASKİ Genel Müdürlüğü2017 yılı Eylül ayı sonunda; toplamda 662 kilometrelik içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapı çalışmasını tamamlayarak şehrin altyapı ağını güçlendirmeye devam ediyor.

9 Ayda 662 Kilometre Malatya Haber

“3.5 Yılda Toplam 2.122 Km Altyapı Yatırımı Tamamlandı”

            Malatya’nın en büyük kurumlarından biri olmanın verdiği sorumlulukla güçlü yatırımlar yaparak şehrin altyapı ağını sağlamlaştırdıklarını ifade eden Genel Müdür Dr. Özgür Özdemir: “3 yıllık yeni bir kurumuz. Bu süreçte birçok projeyi hayata geçirdik. Malatya’mızın içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapısını yeniden inşa ediyoruz. Bu kapsamda 3 yılda toplamda 1.460 kilometrelik altyapı çalışması yaptık. 2017 yılının Eylül ayı sonu itibariyle 461 kilometre içmesuyu, 177 kilometre kanalizasyon ve 24 kilometre yağmursuyu altyapı yatırımını tamamladık.

 

“461 Kilometrelik İçmesuyu Altyapısı”

            Türkiye’nin en kaliteli içmesuyunu Malatyalıların musluklarına aynı kaliteyle ulaştırmakve içmesuyu altyapısını güçlendirmek için dev yatırımlar yapan MASKİ Genel Müdürlüğü 2017 yılının ilk 9 ayında Malatya merkez ve ilçelerinde uzun yıllar dayanıklı içmesuyu borularını kullanarak 461 kilometrelik içmesuyu altyapı çalışması gerçekleştirdi.

 

“177 Kilometrelik Kanalizasyon ve 24 Kilometrelik Yağmursuyu Altyapısı”

            Sağlıklı ve uzun yıllar hizmet verecek kanalizasyon hizmetlerini Malatya’nın tamamına ulaştırmak için çalışmalar yaptıklarını ifade eden Genel Müdür Dr. Özgür Özdemir: “ Yerleşim yerlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için yatırımlar yapıyoruz. Kötü koku, görüntü ve insan sağlığına zarar veren pis suyun uzaklaştırılması için kanalizasyon altyapı çalışmaları yaptık. Bu kapsamda Malatya merkez ve ilçelerinde 177 kilometrelik kanalizasyon altyapı çalışmasını gerçekleştirdik.Çevreci bir tutum sergileyerek çevre ve insan sağlığını önemsiyoruz. İçmesuyu ve kanalizasyon altyapı çalışmalarımızın yanı sıra 2017 yılının ilk 9 ayında 24 kilometrelik yağmursuyu altyapı çalışmasını tamamladık. ” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 677
Bu Ay : 1412
Toplam : 1412

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom