2.OSB İŞGEM’de KOBİ’lere bilgilendirme

Malatya 2.OSB’de yer alan, 2.OSB İŞGEM seminer salonunda düzenlenen, bilgilendirme toplantısında, KOBİ’lere destek konusu ele alındı.

2.OSB İŞGEM’de KOBİ’lere bilgilendirme Malatya Güncel

Toplantıda 2.OSB İŞGEM Müdürü Necip CENGİL de İŞGEM’ler konusunda bilgilendirme konuşması yaparak “Malatya’da 2.OSB İŞGEM olarak, yeni girişimcilere yer tahsisinin yanında, eğitim ve danışmanlık faaliyetlerinde bulunuyoruz. Katma değeri yüksek imalatlar yapacak girişimlerin yetişmesi için de el ele vermemiz gerekiyor” dedi.

Necip CENGiL’in açılış konuşmasından sonra, Malatya KOSGEB Müdürü Murat SEKi, KOBİ destekleri konusunda bilgilendirme yaparak, sorulara cevap verdi. Murat SEKİ, KOSGEB olarak KOBİGEL destekleri kapsamında, hibe ve faizsiz kredi kalemlerini, projelerin nasıl ve nelere dikkat edilerek hazırlanması gerektiğini anlattı. SEKİ konuşmasını “KOSGEB her zaman, girişimcilerin ve KOBİ’lerin yanındadır… KOSGEB’in bu destekleri iyi değerlendirilmeli ve Malatya için katma değere dönüşmeli” temennisiyle bitirdi.

KOSGEB Müdürü Murat SEKİ’nin verdiği bilgiye göre, KOBİGEL projesi kapsamında 300 bin TL’ye kadar hibe, 700 bin TL’ye kadar faizsiz kredi kullanılabilecek. Bu kalemlerin detayında şu bilgilere yer verildi: 300 bin TL hibenin, 150 bin TL’si makine kaleminde, 100 bin TL personel desteği kapsamında, 50 bin TL de yazılım desteği kapsamında kullanılabilecek… 700 bin TL faizsiz kredinin de 600 bini makine, 100 bini yazılım desteğinde kullanılabilecek… Kredi geri ödemeleri ise, proje uygulamasının sona ermesinden 6 ay sonra ödemeye başlanacak…

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Malatya Metro Market

FİRMA DETAYI

Malatya Yorgan Yıkama ve Köpüme

FİRMA DETAYI

Simge Teknik Servis

FİRMA DETAYI

Kardeşler Sakatat Asis Et Gıda

FİRMA DETAYI

Ağabey Deri

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom