Sanatın usta ve çırakları buluştular

Malatyalı şair ve yazarlar yaptıkları gezi proğramı ile yılın yorgunluğunu çıkardılar.

Sanatın usta ve çırakları buluştular Malatya Kültür-Sanat

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Şairler Yazarlar Çalışma grubu üyeleri sosyal kültürel çalışmalar kapsamında Levent Vadisine bir gezi düzenledi. Gezi programına Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, Şairler Yazarlar Çalışma Grubu Temsilcisi Mesut Çitil, şairler ve yazarlar çalışma grubu üyeleri katıldı.

Programda konuşan Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, bir ülkenin gelişmişlik düzeyinin okuryazar oranı ile birlikte edebiyat, şiir ve edebi sanatlara olan alaka ile ölçüldüğünü, Malatya’da da bu anlamda çok büyük bir potansiyelin olduğunu söyledi.  Pektaş, genç nesillerin şiir ve edebiyatla buluşmaları adına çok farklı çalışmalar yapacaklarını belirterek, Malatya’nın yerel şair ve yazarlarının düzenlenen gezi programına göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür etti.

Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu Temsilcisi Mesut Çitil, şairler ve yazarlar çalışma grubu olarak belirli periyotlarda bir araya gelmeye özen gösterdiklerini belirtti. Özellikle genç şair ve yazarların deneyimli şair ve yazarlarla buluşması bilgi ve tecrübe paylaşımı noktasında düzenlenen gezinin çok anlamlı olduğunu ifade eden Çitil, “Kentin eşsiz bir güzelliği noktasında müstesna insanlarla bir arada olmak gerçekten çok farklı bir duygu” dedi.  Çitil, bu tarz programların devam edeceğini belirterek Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş’a katkılarından dolayı teşekkür etti.

Malatyalı yerel şair ve yazarlar düzenlenen programın çok anlamlı olduğunu belirterek, gezi kapsamında çok genç şairlerle de bir araya gelme fırsatı yakalama imkânı sağlayan Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreterliğine teşekkür ettiler.

Levent vadisini gezen şair ve yazarlar daha sonra Sultansuyu Barajı üzerine inşa edilmiş ve “Yüzen Ada” olarak adlandırılan mekânda şiir dinletisi ve türkü programı gerçekleştirdiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 217
Bu Ay : 3190
Toplam : 3190

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom