Kaçak su kullananlara gecit verilmiyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Usulsüz Su kullanımıyla mücadele etmeye devam ediyor.

Kaçak su kullananlara gecit verilmiyor Malatya Haber

Arazi şartlarının uygun olmadığı bölgelerdeki Su Kaçaklarını insansız hava aracı Drone ile tespit ediyor.

 

Genel Müdür Dr. Özgür Özdemir: “Kaçak Su Tespitini Havadan Yapıyoruz”

 Kaçak su miktarını Malatya’da en aza indirerek Avrupa standartlarına ulaşmayı hedeflediklerini ifade eden Genel Müdür Dr. Özgür Özdemir: “Kuruluşumuzdan beri üzerinde durduğumuz en önemli konulardan biri usulsüz su kullanımıdır. Usulsüz su kullanımının önüne geçebilmek için yoğun çalışmalar yapıyoruz. Yaz aylarında artan sulama ihtiyaçları sonucunda arazilerde, bağ bahçelerde zaman zaman usulsüz su kullanımı oluyor. Arazilerde kullanılan usulsüz suyu tespit etmek için Drone Kamera kullanıyoruz.Arazi şartlarının uygun olmadığı bölgelerde tespitler yerden yapılamadığı için deneyimli ekibimiz insansız hava aracı Drone kamera uçurarak kaçak suları tespit ediyor. Tespitler sonucunda cezai işlem uygulanıyor. Ulaşmadığımız, kontrol altına alamadığımız, denetleyemediğimiz tek bir bölge kalmaması için çalışıyoruz.” dedi.

 

“81 İlde Fiziki Kayıp Kaçak Su Kullanımını En Hızlı Azaltan Kurum, MASKİ”

Malatya’da 3 yıl öncesine kadar kayıp kaçak sular %72’lerde iken yaptığımız çalışmalarla bugün %50’lere ulaştığını belirtenGenel Müdür Dr. Özgür Özdemir: “Altyapı ağımızı güçlendirerek Malatya’nın 50 yıllık geleceğini inşa ediyoruz. Malatya’mızın altyapısını güçlendirirken kaptajdan gelen doğal kaynak suyunu verimli bir şekilde vatandaşımıza ulaştırmak için çalışıyoruz.Su Yönetimi Genel Müdürlüğü’nün 81 ildeki Su ve Kanalizasyon İdarelerinde yaptığı araştırmalar sonucundaFiziki Kayıp Kaçak Su kullanımını 3 yılda en hızlı azaltan il Malatya olarak açıklandı. 3 yılda Malatya’da yapılan kayıp kaçak çalışmaları sonucunda Malatya’nın 3 te 1’inin (200 bin kişiye) su ihtiyacını karşılayacak kadar su tasarrufu yapıldığı veMASKİ’nin kayıp kaçak miktarını en aza indiren en başarılı ve Türkiye’de örnek bir kurum olduğu açıklandı. Su kayıp kaçaklarına yönelik yatırımlarımız devam ediyor. Amacımız kayıp kaçak oranını %30’lara düşürerek Avrupa standartlarına ulaştırmak.Malatya’nın sağlam altyapıya kavuşmasıiçin 7 gün / 24 saat çalışıyoruz. Çalışmalarda emeği geçen ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 39
Bu Ay : 39
Toplam : 39

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom