Kurban kesim kursu devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ve Sertifikalı Kurban Kesim Kurs eğitimleri devam ediyor.

Kurban kesim kursu devam ediyor Malatya Yaşam-Sağlık

Veteriner Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 20 saat teorik, 20 saat pratik olmak üzere toplam 40 saat eğitim verilecek. Büyükbaş ve küçükbaş sertifikalı kurban kesim kursuna katılan katılımcılara eğitim sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalar Halk Eğitim Merkezi tarafından verilecek.

Sağlık kuralları anlatıldı

Kurban Kesim Kursuna katılan kursiyerlere, kesimden önce ve sonra yapılması gerekenler, dini vecibeler, yaralanmalara karşı yapılması gereken sağlık kuralları hakkında bilgiler veriliyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Beydağı toplantı salonunda slayt eşliğinde kurban kesimi sırasında olası yaralanmalara karşı alınması gereken tedbirler ve sağlık kuralları hakkında kursiyerlere bilgiler verildi.

Canlı hayvan pazarında uygulamalı eğitim

Kurban Kesim kursuna katılan kursiyerlere Büyükşehir Belediyesine Canlı Hayvan Pazarında kesim öncesinde hayvanların kurbanlığa uygun olup olmadıkları konusunda bilgiler verildi. Kursiyerler daha sonra mezbahaneye giderek uygulamalı hayvan kesimi yaptılar.

Kurban Kesim Kursuna yoğun ilgi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Veteriner Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Sertifikalı Kurban Kesim Kursuna gösterilen yoğun ilgiden dolayı 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında ikinci bir kurs daha düzenlenecek.

14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasındaki gerçekleştirilecek olan Kurban Kesim Kursuna katılmak isteyenler 11 Ağustos Cuma gününe kadar Veteriner Şube Müdürlüğüne müracaat edebilecekler. Kurs hakkında bilgi almak isteyenler 336 50 27 nolu telefonu arayabilecekler. 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 658
Bu Ay : 3142
Toplam : 3142

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom