İriğaç'ta 10 kilometrelik içme suyu hattı çekiliyor

MASKİ Genel Müdürlüğü Yazıhan İlçesi İriağaç Mahallesinde 10 kilometrelik içmesuyu hat çalışması yaparak içmesuyu altyapısını inşa etti.

İriğaç'ta 10 kilometrelik içme suyu hattı çekiliyor Malatya İlçe

MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür ÖzdemirYazıhan ilçesi İriağaç mahallesine giderek tamamlanan çalışmaları yerinde inceledi. Çalışmalardan memnuniyetlerini belirten mahalle sakinlerinden Nurettin Karakuş: “ Yıllardır içmesuyumuz sınırlıydı. Hane sayımız az olmasına rağmen su temini sağlanamıyordu. MASKİ mahallemize gelip çalışmalarını tamamladığından beri suyumuzu çok rahat kullanıyoruz. Evlerimizde su akıyor. Allah razı olsun.” Dedi.

30 yıldır su sıkıntısı yaşadıklarını belirten Mahalle sakinlerinden Aliseydi Karakuş: “ Evlerimize su gelmiyordu. Hayvanlarla su taşıyorduk. MASKİ mahallemize gelip çalışmalar yaptı. Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a ve MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir’e çok teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun. “ dedi.

Mahalle Muhtarı İhsan Emre: “ Mahallemizin İçmesuyu Altyapısından Çok Memnunuz”

Mahallemizde 3 yıl öncesine kadar 300 tane ev vardı. Göçler yaşandı. Nüfusumuz azaldı. Fakat yaz aylarında arazilerine gelen vatandaşlarımızla nüfusumuz artıyor. Dolayısıyla su ihtiyacımızda artıyor.MASKİ Genel Müdürlüğü mahallemizde yaptığı büyük yatırımlar sonunda suyumuz her eve ulaşıyor. Belediye başkanımıza MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir’e ve Büyükşehir Belediye Başkan’ı Ahmet Çakır’a çok teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Genel Müdür Dr. Özgür Özdemir: “İriağaç’a 10 Kilometrelik İçmesuyu Hattı”

Yazıhan merkez ve mahallerinde çalışmalarımız devam ediyor. İriağaç ve Çavuş’ta içmesuyu altyapı çalışmaları, Akyazı’da kanalizasyon altyapı çalışmalarımızı tamamladık. 3 mahallede yaptığımız çalışmanın yaklaşık maliyeti 1 milyon TL. İriağaçta maliyeti 350 bin TL olan 30 tonluk ve20 tonluk 2 tane deposu, 1 tane terfi istasyonu inşa ettik ve 10 kilometrelikiçmesuyu boru hattı çalışması yaptık.

Yapılan çalışmaları gelip yerinde inceledik ve vatandaşımızın memnuniyeti bizleri mutlu etti. Yaptığımız güçlü yatırımlarla sağlam gelecek inşa ediyoruz. Yazıhan’da ve Malatya’nın tamamında çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Özveriyle çalışan ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 894
Bu Ay : 4338
Toplam : 4338

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom