SMS ya da Posta hesabı ile gönderebilirsiniz

Kızılay, zekât vermek isteyen vatandaşların zekâtlarına aracılık ederek, gerçek ihtiyaç sahiplerine, dini kurallara uygun olarak ulaştırıyor.

SMS ya da Posta hesabı ile gönderebilirsiniz Türkiye-Dünya

Kızılay, zekâtlarınızı ihtiyaç sahiplerine dini kurallara uygun olarak ulaştırıyor

Afet dönemleri dışında da ihtiyaç sahiplerinin yanında olan Kızılay, zekât vermek isteyen vatandaşların zekâtlarına aracılık ederek, gerçek ihtiyaç sahiplerine, dini kurallara uygun olarak ulaştırıyor.

 

Ramazan ayı boyunca sosyal yardımlarını sürdürerek, yurtiçi ve dışında yoksulların yüzünü güldürmeye devam eden Kızılay, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da vatandaşların zekâtlarını kabul ediyor. Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Kızılay’ın dini vecibelerini yerine getiren vatandaşlarımız adına ihtiyaç sahiplerine ulaşarak, toplumun kaynaklarının toplumun ihtiyaçları ile buluşmasını sağladığını söyledi. Dr. Kınık, “Ülkemizde geleneksel olarak zekât vermek, Ramazan ayında yoğunlaşmakla beraber, yıl boyunca da devam eden bir yardım şeklidir. Kızılay, zekât vermek isteyen vatandaşlarımızın zekâtlarını, gerçek ihtiyaç sahiplerine, dini kurallara uygun olarak ulaştırmaktadır” dedi.

SMS ya da Posta hesabı ile gönderebilirsiniz

 

Zekât vermek isteyen vatandaşlar, Kızılay internet sayfası üzerinden “Zekât Bağışı” menüsünü kullanarak elektronik işlemle, 168 Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattından, ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden (Şube adreslerimize internet sayfamızdan ulaşabilirsiniz) bağışlarını yapabilirler. Ayrıca tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 no’lu Kızılay Posta Çeki hesabına zekâtlarını yatırabilirler. Kızılay’ın aracılık edeceği zekat yardımları Şube Başkanı, İl/İlçe Milli Eğitim Müdürü, İl/İlçe Müftüleri, Muhtarlar veya bunların görevlendireceği bir temsilcinin katıldığı komisyonca ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 353
Bu Ay : 2837
Toplam : 2837

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom