Karla mücadele ekibi kuruldu

Malatya İl Özel İdaresi, yaklaşan kış şartlarına karşı 16 ayrı noktada karla mücadele ekibi kurdu

Karla mücadele ekibi kuruldu Malatya Haber

Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sami Er, yaptığı basın açıklamasında, "Kışın yağan karların yolları kapatması ve insanların ulaşım ihtiyaçlarını olumsuz etkilememesi için Doğanyol, Doğanşehir, Arguvan, Akçadağ, Kuluncak, Kale, Hekimhan, Tepehan, Pütürge, Merkez -Uluköy, Yeşilyurt, Yazıhan, Kurşunlu, Merkez Battalgazi ilçe ve belde yerlerine karla mücadelede görev alacak ekipler kuruldu" dedi.
Sami Er, sorumluluk sahalarındaki toplam 6 bin 271 kilometre yolda, 24 greyder, 7 dozer, 1 kar marinası, 9 kepçe, 11 kamyon, 10 picak-up, 6 minibüs, 2 traktörle karla mücadele çalışması yapacaklarını söyledi.
Karla mücadele çalışmaları için 115 personelden oluşan 16 ayrı ekip kurduklarını ifade eden Er, "Karla mücadele araçlarımız bulundukları bölgede hazır olarak bekliyorlar. Ayrıca, ihbarı yapılan acil olaylara da en yakın ekip, en kısa zamanda yönlendirilecektir" dedi.
Er, 16 ayrı noktada konuşlandırılan karla mücadele ekiplerinin, yollarda mahsur kalan vatandaşlara her türlü ihtiyaçlarına da yardımcı olacaklarını kaydetti.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 887
Bu Ay : 3371
Toplam : 3371

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom