Kızılay’dan Somalili ihtiyaç sahiplerine Ramazan yardımı

Başlatılan kampanya kapsamında Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Dr. Naci Yorulmaz önderliğinde Somali’de ziyaret ve dağıtımlar gerçekleştirildi.

Kızılay’dan Somalili ihtiyaç sahiplerine Ramazan yardımı Malatya Haber

 Kızılay’ın Güney Sudan, Yemen ve Doğu Afrika için başlattığı “Umudu Ol” kampanyası kapsamında Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Dr. Naci Yorulmaz önderliğinde Somali’de ziyaret ve dağıtımlar gerçekleştirildi.

Somali’deki çalışmaları yerinde incelemek amacıyla bölgeye giden Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Dr. Naci Yorulmaz, Lübnan asıllı İsveçli şarkıcı MaherZain’le birlikte ihtiyaç sahiplerine yardımda bulundu. Somali Kızılay Koordinatörü Muhammed AhmedAdela ve Somali Kuraklık Bakanı Meryam Kasım ile de görüşen Dr. Naci Yorulmaz, insani yardım konusunda Somali ve Türkiye işbirliğini değerlendirerek Kızılay’ın bölgedeki faaliyetlerinin bölge halkı için çok önemli olduğu vurgusunu yaptı.

Somali temasları kapsamında Türkiye’nin Mogadişu Büyükelçisi OlganBekar’ın konuğu olan Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Dr. Naci Yorulmaz, büyükelçiye son dönem yardım faaliyetleri hakkında da bilgiler verdi.

Yardımlar ulaştırılıyor

Dr. Naci Yorulmaz ve Lübnan asıllı İsveçli şarkıcı MaherZain, Mogadişu’nun merkezinde bulunan Kaxda bölgesinde 576 kişiye mutfak seti ve gıda yardımında bulundu. Ayrıca Kızılay’a ait mobil fırın ve mobil mutfakta pişirilen ekmekler ve hazırlanan yemekler Mogadişu yetimhanesindeki öğrencilere ikram edildi. Gıda yardımının yanı sıra yetimhanedeki öğrencilere kırtasiye malzemesi dağıtımı da gerçekleştirildi.

 

Ayrıntılı Bilgi için:

 

Lorbi Tanıtım ve Halkla İlişkiler

Arife Avcu/ 0212 249 45 46 / 0536 517 42 93/  arife.avcu@lorbi.com

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 265
Bu Ay : 8161
Toplam : 12910

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom