Malatya çok güzel bir ivme kazanmış

Doç. Dr. Ulvi Saran, Büyükşehir Belediyesinin davetlisi olarak bu yıl 6’ncısı organize edilen Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarına katılmak üzere Malatya’ya geldi.

Malatya çok güzel bir ivme kazanmış Türkiye-Dünya

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret eden Ulvi Saran, 2009-2012 yılları arasında Malatya Valisi olarak görev yapan Doç. Dr. Ulvi Saran, Büyükşehir Belediyesinin davetlisi olarak bu yıl 6’ncısı organize edilen Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarına katılmak üzere Malatya’ya geldi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmaların büyük oranda tamamlandığı Kerpiç Evlerde incelemelerde bulunan ve sonrasında Sanat Merkezi ile Sanat Sokağını gezen Saran, daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı makamında ziyaret etti.

Çakır: Sayın Valimiz Saran, Malatya’da birçok projeye öncülük etmiştir

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Sayın Saran’ın ilimizde görev yaptığı dönemde Malatya için çok güzel hizmetler yaptığını ve kendisini Malatya’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Kitap Fuarımızın oluşmasında ilk fikri veren, Kitap Fuarının düzenlenmesinde bizlerle birlikte büyük katkısı olan Sayın Valimiz ilimizde birçok projeye öncülük yapmıştır. Bu projeler içerisinde Kitap Fuarının anlamı çok farklı. Malatya okuyan bir il, bu nedenle Malatya’ya uygun bir fuardı. Kitap Fuarımızın gelişmesinde Malatya Valimiz Sayın Mustafa Toprak’ın da büyük katkıları var. Bu senede gerçekten büyük bir katılımla 6. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarını düzenledik. Bu yılki fuarımıza hem yazar hem yayınevi hem de ziyaretçi anlamında ciddi bir katılım var. Kitap Fuarımıza katılan Sayın Valimize teşekkür ediyorum” dedi.

Saran: Malatya çok güzel bir ivme kazanmış

Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın göstermiş olduğu misafirperverlikten dolayı kendisine teşekkür ettiğini belirten Doç. Dr. Ulvi Saran, “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın nazik daveti ile 6’ncısını görmekten büyük memnuniyet duyduğum Kitap Fuarı’na katılmak üzere Malatya’dayım. Özellikle temelini birlikte attığımız Kitap Fuarının bugüne kadar gelişerek sürdürülmesinde gösterdiği emeği her yönüyle görmek mümkün. Kitap Fuarı Malatya’nın bir geleneği haline gelmiş. Türkiye’de böyle geniş kapsamlı ve aynı zamanda muhteva itibari ile çok sayıda yayınevini, yayıncıyı ve ziyaretçiyi kapsayan bir fuar yok. Bu aynı zamanda Anadolu’nun kendi potansiyeli ile ne kadar güzel çalışmalar gerçekleştirebileceğini, başarabileceğini göstermektedir.

Burada bulunduğum süre içerisinde yapılan güzel hizmetleri görme fırsatı buldum. Malatya gerçekten çok güzel bir ivme yakalamış. Aynı zamanda başlatmış bulunduğumuz ve bazı şansızlıklara uğrayan yatırımların devamında ve neticelendirilmesinde göstermiş olduğu gayretler içinde kendisine teşekkür ediyorum.

Görev süremiz içerisinde güzel hizmetlere vesile olma gayreti ile hareket ettik ve birçok hizmeti tamamladık. Ama bazı hizmetleri tamamlama imkânı bulamamıştık. Malatya’dan ayrıldıktan sonra Sayın Başkanımız görevi devraldı, göstermiş olduğu vefa duygusuna ve beldenin kalkınması hususundaki hassasiyetine teşekkür ediyorum” dedi. 

Saran: Fotoğraf Makinesi Müzesi Türkiye’de parmakla gösterilecek bir çalışma

Malatya’da çok güzel çalışmaların var olduğunu belirten Saran, “Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan Fotoğraf Makinesi Müzesi Türkiye’de parmakla gösterilecek bir çalışma. Böylesine geniş kapsamlı ve 2000’e yakın parçayı ihtiva eden bir müzenin bölgesinde tek olduğunu düşünüyorum.

Bir kente değer ve anlam katan fiziki kapasitesi veya yapı varlığı değil bu tür kültür ve sanat etkinlikleridir. O beldenin tarihi, mimari, folklorik ve kültürel unsurları barındıran bu tür merkezleridir. Malatya; Kitap Fuarı, Film Festivali, Okuma kampanyaları, folklorik ve etnografik özellikleri ile bu tür değerleri muhafaza etme ve gelecek nesillere bırakma konusunda gösterdiği gayretle kendisine düşen görevi yerine getirmiş diye düşünüyorum. Malatya örnek bir şehir olma hüviyeti kazanmış durumda. Başkanıma göstermiş olduğu gayretlerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Malatya’da 3 yıldan fazla bir süre görev yaptığını belirten Saran, “Malatya’da olmak, tekrar aranızda bulunmak beni hem heyecanlandırdı hemde duygulandırdı. İnşallah Malatya çok daha güzel yerlere gelecek. Malatya’nın çok daha güzel hizmetlere layık olduğunu düşünüyorum. Bütün Malatyalılara selam, muhabbet ve hürmetlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 66
Bu Ay : 7189
Toplam : 11938

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom