Komşunu tanıdığın kadar güvendesin

Komşuluk projesi kapsamında devam bilinçlendirme çalışmaları Şahnahan Mahallesinde devam etti.

Komşunu tanıdığın kadar güvendesin Malatya Haber

Komşulukla alakalı konuşma yapanMalatya İl Müftülüğü görevlisi Yasemin ÇatıToplum Destekli Polislik Müdürlüğünde görevli polis memuru Âdem Korkmaz önemli noktalara değindiler.

 Komşuluk ile ilgili güven boyutu üzerinde değerlendirme yapan Âdem Korkmaz komşularımızı güvenliğimiz açısından iyi tanımamız gerektiğini vurgulayarak “Apartmanda oturan var, müstakil evde oturan var en büyük sıkıntımız yanımızdaki komşumuzu tanımıyoruz,güvenlik sıkıntısı burada başlıyor.Bugünden itibaren tanımadığınız komşunuz varsa gidip tanışın dağıttığımız broşürleri okuduktan sonra eşinize, çocuğunuza ve komşularınıza da mutlaka okutun.” dedi.

Malatya İl Müftülüğü görevlisi Yasemin Çatı dinimizde komşuluğun önemine değinerek hayatı yaşanılır kılan insanın hem cinsleriyle bir arada yaşaması ve her şeyden önemlisi paylaşmak olduğunu söyledi.

 Bir kap yemeği tek başımıza yerken o kadar zevk alamıyoruz diyen Çatı, onu birileriyle paylaştığımız zaman paylaşma duygusu insani duygularımızın önüne geçiyor diyerek paylaşmanın öneminden bahsetti. İnsanlarda olan özellikler dile getirildiğinde komşular arasında o bile maalesef karşıdakini incittiği için kul hakkı kapsamına giriyor ve bunlara özen göstermeliyiz diyen Çatı mutlaka komşumuzdan helallik dilememiz gerekir dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 349
Bu Ay : 1667
Toplam : 1667

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom