Suriyeli çocuklar sinemaya gittiler

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen sinema gösterimine gelen suriyeli çocuklar film izlemenin keyfini yaşadılar.

Suriyeli çocuklar sinemaya gittiler Malatya Kültür-Sanat

Suriyeli Çocukların Sinema Keyfi

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Tiyatro ve Sinema Çalışma Grubu konteyner kentte kalan Suriyeli çocukları topluma adapte etmek ve sosyal hayata katılımlarını artırmak amacıyla programlar düzenlemeye devam ediyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen sinema gösterimine yaklaşık 200 Suriyeli çocuk, kendilerine ikramlarla beraber hazırlanan sinema ortamında film izlemenin keyfini yaşadılar.

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi olarak çocukları ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Batar, “Bizlere misafir oldunuz bundan dolayı biz size karşı olan sosyal, kültürel ve sanatsal anlamdaki sorumluluklarımızı yerine getirmek zorundayız. Çünkü hepimiz kocaman bir aileyiz. Bugün sizlere bir sinema tertip etmiş bulunuyoruz. Şuna inanıyoruz ki, doğru bir kitabı okumak ne kadar önemli ise doğru bir sinema izlemekte ufkumuzu geliştirmek açısından o kadar önemlidir.” dedi.

Sinema gösterimi hakkında açıklamalarda bulunan Sosyal Hizmet Uzmanı Ahmet Ede, “Türkçeyi iyi anlayabildiğiniz ve derslerinizde başarılı olduğunuz için buradasınız. Filmimiz Türkçe olduğu için sessizce dinlemenizi ve keyfini çıkarmanızı istiyoruz.” dedi.

Ede, programın düzenlenmesinden dolayı Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreterliğine teşekkür etti.

Suriyeli çocuklar “Ejderhanı Nasıl Eğitirsin” adlı sinema filmini izledikten sonra Büyükşehir Kent Konseyi tarafından hazırlanan hediyelerini alan çocukların mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 680
Bu Ay : 1998
Toplam : 1998

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom