Pütürge ve Doğanyol'a büyük yatırım

MASKİ Genel Müdürlüğü Malatya genelinde su ve kanalizasyon altyapısı ile ilgili yatırımlarına devam ediyor.

Pütürge ve Doğanyol'a büyük yatırım Malatya Ekonomi

Pütürge ve Doğanyol ilçelerine yapımı tamamlanan 19 milyon TL maliyetinde 223 km’lik dev altyapı yatırımının tanıtım töreni gerçekleştirildi. Tanıtım törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kâhtalı, Pütürge Kaymakamı Erkan Savar, Doğanyol Kaymakamı İsmail Toprak, Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, Doğanyol Belediye Başkanı Recep Gülbey, MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Dr. Özgür Özdemir: 2 İlçemizde Sağlam Altyapı Dönemi Başladı

Pütürge ve Doğanyol ilçelerinin Tanıtım Töreninde yapımı tamamlanan çalışmalar ile ilgili konuşma yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, “Büyükşehir Belediye Başkanımızın öncülüğünde sağlam altyapı, sağlam gelecek anlayışıyla projeler hazırladık. 3 yıllık süreçte hazırlamış olduğumuz projeleri uygulamaya koyarak hayata geçiriyoruz. Toplamda 1.500 km’lik altyapı yatırımı gerçekleştirdik. Bu altyapı hattının yaklaşık 800 km’sini 2016 yılında gerçekleştirdik. Pütürge ve Doğanyol ilçelerimiz ile beraber ilk altyapı yatırımına başladığımız ilçelerimizdi. Pütürge ilçemizde 3 yıllık süreçte yaklaşık 13 milyon TL maliyetinde 140 km’lik altyapı yatırımını gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımızın desteğiyle DAP’tan yaklaşık 3 milyon TL tutarında kredi desteği alarak 24 km sulama kanalını da Pütürge ilçemize kazandırmış olduk. Doğanyol ilçemizin geneline ise yaklaşık 6 milyon TL’lik yatırımla 68 km içmesuyu hattının yanı sıra 15 km’lik kanalizasyon hattı çalışmalarını tamamlayarak ilçemizde sağlam bir altyapı dönemi başlattık. Pütürge ve Doğanyol İlçelerimize hayırlı olsun” dedi.

Başkan Mehmet Polat: İlçemizin Altyapısı Tamamen Yenilendi

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, ”2014 Belediye Başkanlığı görevini devraldığımızdan bu yana büyük çalışmalar yaptık. Pütürge Halkı buna yakışır ve hak ediyor. Sadece bugün Pütürge’ye Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından yaklaşık 13 milyon TL yatırım yapıldı. Yapılan bu hizmetleri halkımızın hizmetine sunmaktan gurur duyuyoruz. Hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi.

         Başkan Recep Gülbey: İlçemiz Sağlam Bir Altyapıyla Buluştu

                Doğanyol Belediye Başkanı Recep Gülbey, “Bugün ilçemizde yapımı tamamlanan yaklaşık 6 milyon TL tutarında 83 km’lik içmesuyu ve kanalizasyon hattının tamamlanmasının tanıtım törenini gerçekleştiriyoruz. İlçemizin merkezi açısından 50 yıllık bir yatırıma imza atılmıştır. Bu yatırımları gerçekleştiren başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a, MASKİ Genel Müdürümüze ve nezdinde çalışan tüm ekiplerimize çok teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır: 19 Milyonluk Dev Altyapı Yatırımı gerçekleştirdik

                Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır tanıtım töreninde yaptığı açıklamada, “Büyükşehir sürecinden sonra hedefimiz, kaynaklarımızı doğru kullanarak daha kaliteli bir hizmet sunmak. Altyapı yatırımı yıpratan bir iştir. Yaptığınız her yerde rahatsızlık verirsiniz ama biz doğru olanı yapmak zorundayız ve belki hizmet olarak görülmeyebilir. Bir topluma hizmet etmek istiyorsanız, öncelikle temelini sağlam atmanız lazım. Altyapısını kalıcı hale getirmeniz lazım. Dolayısıyla biz şuanda bütün ilçelerimizin altyapısını istisnasız yeniliyoruz. Malatya’da her vatandaşımıza Büyükşehir olarak Avrupa standartlarında bir altyapı getiriyoruz. Duktil borularla Şehrimize 50 yıl hizmet verecek uzun ömürlü ve sağlam bir altyapıyla, kaptajdan bütün noktalara tek bir kumanda odasından bütün sistemin takip edildiği basınçlarının, kaçaklarının, arızalarının, su kalitesinin ve depo seviyesinin takip edildiği bir sisteme dönüştürüyoruz. Tabi sadece merkezin yatırımı 350 milyon TL’nin üzerinde. Çok ciddi bir yatırım. Doğanyol ve Pütürge ilçemizin de altyapısı tamamen yenilendi. Bütün Hemşehrilerimize sağlıklı bir altyapı hizmeti sunmuş olduk. Altyapı çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam edecek. Başta MASKİ Genel Müdürümüze ve tüm ekibine yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti İl Başkanı Hakan Kâhtalı: Çok Ciddi Yatırımlar Gerçekleştirildi

                AK Parti İl Başkanı Hakan Kâhtalı, “Malatya Büyükşehir Belediyemizin MASKİ Genel Müdürlüğünce ilçelerimize yapılan büyük yatırımları, Malatya’mızın merkezi dâhil olmak üzere şehrimizin tüm ilçelerinde Büyükşehir Belediyemizin büyük gayretleri ve çabalarıyla yapılmakta. Yapılan Altyapı Yatırımlarından dolayı Büyükşehir Başkanıma teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Öznur Çalık: Hizmette Ayrım Yapmıyoruz

                AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Özellikle içmesuyu ve kanalizasyon ile alakalı Malatya’da yeniden bir kalkınma var. Memleketimizin altından geçen içmesuyu ve kanalizasyon altyapısını yenileyemezsek şayet üstüne yeni yapılar inşa edemeyiz. Bu vesileyle Malatya’da ve 13 ilçede büyükşehir belediye başkanımız içmesularının temiz içilebilir erişilebilir borularla sağlıklı bir şekilde bütün vatandaşlarımıza ulaştırmaya çalışıyor. Şu anda yaklaşık 19 milyonluk içmesuyu ve kanalizasyon projemizin tanıtımını bugün yapıyoruz. Su hepimiz için hayattır su insandır ve hep birlikte suya erişmek için biz çaba sarf edeceğiz. Temiz suya erişimimiz bizim için elzemdir. Tüm dünyada temiz suya erişim konusunda çok büyük sıkıntılar var. Bize 19 milyonluk yatırımı kazandırdığı için çok kıymetli MASKİ Genel Müdürüme, emeği geçen bütün bürokratlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum ellerinize yüreklerinize sağlık” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 176
Bu Ay : 3149
Toplam : 3149

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom