Hekimhan'da altyapı yatırımı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, ilçelerde yatırımlarına ara vermeden devam ediyor.

Hekimhan'da altyapı yatırımı Malatya İlçe

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kâhtalı ve AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Hekimhan ilçesinde yapımı devam eden içmesuyu ve kanalizasyon altyapı çalışmalarını yerinde incelediler.

Başkan ÇAKIR: Hizmette Sınır Tanımıyoruz

Hekimhan ilçesinde ki altyapı çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ”Bütün ilçelerimizde olduğu gibi Hekimhan ilçemizde altyapı çalışmalarımız yoğun bir şekilde sürüyor. Sağlam bir içmesuyu altyapısıyla buluşacak olan Hekimhan da su sorunu kalıcı olarak çözülmüş olacak. Kanalizasyon altyapı yatırımı ise ilçemizde çok önemli bir yatırım olacak. Şuanda yaklaşık 70 km’nin üzerinde bir kanalizasyon altyapı ağı oluşturuluyor.

Daha önce Hekimhan ilçemizin altyapısına 7.5 milyon TL tutarında bir yatırım gerçekleştirilmişti. Bunula beraber 20 milyon TL tutarında altyapı çalışmaları ilçemizde devam ediyor. 3.5 Milyon TL’lik bir yatırımda 2017 yılı içerisinde ihalesi yapılarak çalışması tamamlanacak işler arasında. Hekimhan ilçemize toplamda 32 milyon TL tutarında altyapı çalışması gerçekleştiriyoruz. Neticede Büyükşehir Belediyesi olarak önceliğimiz, ilçelerimizin daha sağlam ve uzun vadeli en az 50 yıl hizmet verecek altyapı yatırımları gerçekleştiriyoruz” dedi.

Milletvekili Öznur Çalık: 11 İlçede Altyapı Yatırım Atağı Başladı

İçmesuyu ve kanalizasyon altyapı çalışmalarını yerinde değerlendiren AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, ” Büyükşehir Belediye Başkanımız Büyükşehir olmanın gereğini yerine getiriyor ve bunu ilçelerde de hissettiriyor. Hiçbir ilçemizde kanalizasyon altyapısı tamamlanmamış vaziyetteydi. Belediyemiz Büyükşehir olduktan sonra bütün ilçelerimiz ile ilgili içmesuyu ve kanalizasyon ile alakalı çalışmalarına başladı. Hekimhan ilçemize çok büyük yatırımlar kazandırıyor. Büyükşehir çalışıyor. Çalışmalarda emeği geçen MASKİ çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 537
Bu Ay : 4938
Toplam : 4938

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom