Doğu ve Batı ikileminde yeni Türkiye

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Doğu-Batı İkileminde Yeni Türkiye’ konulu panel gerçekleştirildi.

Doğu ve Batı ikileminde yeni Türkiye Malatya Eğitim

Sanat Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen panele Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Metin Torun, bazı daire başkanları ile Panelistler Gazeteci Kemal Öztürk, TRT Kurdi Genel Koordinatörü Mustafa Ekici ve vatandaşlar katıldı.

Malatya’yı gezme imkanı bulduklarını ve Malatya’da çok güzel projelerin hayata geçirildiğini belirten Kemal Öztürk ayrıca Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından çok güzel bir fotoğraf müzesi kurulması bir gazeteci olarak kendisini çok mutlu ettiğini belirtti.

Panelde ilk olarak konuşan Gazeteci Kemal Öztürk, “Avrupa’nın kafasının çok karışık olduğunu belirterek AB’nin önümüzdeki süreç içerisinde dağılacağını belirtti. Avrupa artık globalleşmeye, Müslümanlara ve yabancılara karşı bir tutum içerisinde. Kafası karışık bir Avrupa var. AB’nin temellerinde bir sarsıntı bir deprem olmakta. Bu depremden ilk kaçan ülke İngiltere oldu. Almanya ve Fransa bu birliğin bozulmaması için uğraşıyorlar. Avrupa’da durum vahim çünkü Müslümanları istemiyorlar ve Müslümanları Avrupa’dan kovacaklar. Doğu Batı ikileminde batı kısmındaki durum karmakarışık. Artık Avrupa sömürecek ülke bulamadığı için kendi ülkelerinde kendi halklarını sömürüyorlar. Kapitalizim kendi çocuklarını sömürüyor. Avrupa’nın kurduğu medeniyet bu yüzden yıkılma ile karşı karşıya. Böyle bir ortama Türkiye olarak girmeli miyiz. Ülkemizin siyasilerinin orada toplantı yapmalarına, konsolosluğuna gitmelerine izin verilmiyor aleni bir şekilde bizden nefret ettiklerini deklere ediyorlar. Bu durumda batıda yaşanan sarsıntıyı çok iyi anlamamız lazım. Türkiye Cumhuriyetten sonra yüzünü batıya çevirmişti. Şimdi yüzümüzü çevirdiğimiz ülkeler bizi istemiyor gelmeyin diyorlar. Türkiye’de bir sistem değişikliği yapılması gerekiyor. 16 Nisanda bir çaba daha göstereceğiz. Askeri darbelerin yaptığı Anayasayı düzelteceğiz çünkü bu bize uymuyor. Türkiye’nin yönetilmesine uygun değil bu anayasa ve bu anayasayı yeniliyoruz” dedi.

18 Mart Çanakkale Şehitlerini anarak konuşmasına başlayan TRT Kurdi Genel Koordinatörü Mustafa Ekici ise, “Türkiye’nin gelişmesini engellemek için irtica ve bölücülük gibi iki yapay fay hattı oluşturulmuş ve bunu yıllarca başarılı bir şekilde uygulamışlardır. Bu yapay fay hatlarının ülkemize çok büyük zararları olmuştur. İrtica FETÖ terör örgütüne, bölücülük ise PKK terör örgütüne emanet edildi. PKK Terör örgütünün ülkemize vermiş olduğu maddi zarar 400 milyar dolardan fazla. FETÖ çetesinin bu ülkeye yaşattığı zararı düşünün neredeyse bu ülkede İslam’a, camiye ve cemaate güveni sıfırlamıştır. Emperyalistler bu örgütlerle Türkiye’de herhangi bir sonuç alamadıkları için hemen yanı başımızdaki komşularımızın içerisinde yeni örgütler ve yeni ordular oluşturmaktalar. Türkiye bölgesinde güçlü olmak zorundadır çünkü çevre ülkelerdeki insanların yüzünü dönüp baktığı tek bir ülke var oda Türkiye’dir. Sınır coğrafyamızdaki insanlar ülkemize bağlıdırlar. Irak ve Suriye topraklarında 66 batılı devlet operasyon yapıyor. Bölgemizdeki olaylara karşı daha uyanık olmalıyız. Türkiye bölgesinde güçlü olabilmek için anayasadaki değişikliklerin yapılması gerekiyor. Önümüze büyük bir fırsat geliyor bu fırsatı iyi bir şekilde değerlendirmeliyiz” şeklinde konuştu.  

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Metin Torun ve Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İhsan Gencay Panelistlere kayısı hediye etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 192
Bu Ay : 7829
Toplam : 7829

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom