Çanakkale direnişini iyi anlamalıyız

Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeni ile Malatya’da faaliyet gösteren şehit ve gazi derneklerinin temsilcileri Başkan Çakırı ziyaret ettiler.

Çanakkale direnişini  iyi anlamalıyız Türkiye-Dünya

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeni ile  Malatya’da faaliyet gösteren Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı H.Ziya Öztürk, Türkiye Harp Malulü, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Mustafa Gözükara, Önce Vatan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muharrem Kıbrız ve Emniyet Teşkilatı Vazife Malulleri ve Şehit Aileleri Yardımlaşma Vakfı Başkanı Sıddık Selçuk ve dernek üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ı makamında ziyaret etti.

Önce  Vatan  Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı  Muharrem Kıbrız, Şehitler haftası nedeniyle kendilerini kabul eden Başkan Çakır'a teşekkür etti. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Çakır, bu haftanın özel bir hafta olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti.

"Bu hafta özel bir hafta, Çanakkale şehitlerimiz için ve onların ülkemize bıraktığı tarihi değeri anlamak için önemli bir hafta. Çanakkale zaferi ülkemiz için, ulus için unutulmayan şan ve şöhretlerle dolu bir dönem. Milletin geleceği için, vatanın geleceği için yazılan bir destan.

Ülkemizi yok etmek isteyen itilaf devletlerine karşı Anadolu'nun her tarafından gelerek gösterilmiş büyük bir mücadele, büyük bir destan.  Şuan ülkemizin temelini oluşturan birlik, beraberlik ve vatan savunma ruhu orda canlandı. 250 binden fazla şehit verdik. Daha sonrada şehit vermeye devam ettik. Ama o an ülkemize yapılan genel saldırının hala günümüzde tezahür ettiğini görüyoruz.

Aynı zihniyetin ülkemize karşı önyargı içinde olduğunu  görüyoruz. Bizlerin hiçbir zaman Çanakkale ruhunu kaybetmememiz gerekiyor. Bu hafta önemli bir hafta. Biz Çanakkale'yi ne kadar anlayabilmişiz, gençlerimize ne kadar anlatabilmişiz, bu çok önemli. Belki yeteri kadar anlatamadık ki 15 Temmuz gibi büyük bir ihaneti yaşadık.

Buda bize gösteriyor ki bizim Çanakkale'ye daha çok sahip çıkmamız gerekiyor. Çanakkale  ruhunu gençlerimize, geleceğimize iyi aktarmamız gerekiyor. Ben dernek başkanlarıma tekrar teşekkür ediyor, şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnetle anıyorum"

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 191
Bu Ay : 2735
Toplam : 2735

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom