Bağımlılıkla mücadeleye önem veriyoruz

Malatya Yeşilay Şube Başkanı, beraberindeki heyet ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler.

Bağımlılıkla mücadeleye önem veriyoruz Malatya Haber

1-7 Mart Yeşilay Haftası dolayısıyla Malatya Yeşilay Şube Başkanı İbrahim Keleş, beraberindeki heyet ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler.

Hafta boyunca bilgilendirme çalışmaları yapacağız

Ziyaret sırasında derneğin çalışmaları hakkında bilgiler veren İbrahim Keleş, hafta dolayısıyla çeşitli programlar düzenlediklerini belirterek, “Merkezi bazı yerlerde standlar açarak bilgilendirme çalışmaları yapacağız, Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okullarda bilgilendirme çalışmalarımız olacak. Aile Sağlığı Merkezlerinde, hastanelerimizde eğitim faaliyetlerinde bulunacağız. Ayrıca Genç Yeşilay Şubesi tarafından İnönü Üniversitesinde sempozyum programı yapılacak. Bu şekilde haftamızı dolu dolu geçirmek istedik. Yapacağımız bu çalışmalarda sizlerin de destek ve yardımlarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Gençlerimizin ve çocuklarımızın korunması çok önemli

Yeşilay Derneğinin güzel çalışmalar yaptığını belirten Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise gençlerin ve çocukların kötü alışkanlıklardan korunmasının çok önemli olduğunu söyledi. Yeşilay Haftası’nı kutlayan Başkan Çakır özetle şunları söyledi: “Çocuklarımız yaşları itibariyle iyiyi ve kötüyü pek ayrıt edemiyor olabilir. Bu nedenle çocuklarımızın ve gençlerimizin zararlı alışkanlıklardan uzak durması için gerekli eğitimi muhakkak vermemiz gerekiyor. Yeşilay Derneğimiz kötü alışkanlıklarla bilinçli bir şekilde ilgilenmektedir. Kötü alışkanlıkların bırakılması, kötü ve zararlı alışkanlıkların gençlerimize anlatılması noktasında büyük bir sorumluluk içerisinde çalışıyorlar. Ayrıca teknolojinin gelişmesi ile birlikte son yıllarda internet ve sosyal medya bağımlılığı gençlerimizi hem toplumdan hem de ailelerinden uzaklaştırmaktadır.

Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerimizi her türlü kötü alışkanlıklardan ve bağımlılıklardan kurtarmak için çalışmalar yürütmekteyiz. Gençlerimizi ve çocuklarımızı spora, sanata yönlendirmek için yoğun bir gayret içerisindeyiz. Büyükşehir Belediyesi olarak Semt Konaklarında, Sanat Merkezinde, çok amaçlı sosyal tesislerde, Kernek Külliyesinde gençlerimize ve çocuklarımıza yönelik eğitimler veriyoruz. Ayrıca bu konuda Büyükşehir Belediyesi olarak Sivil Toplum Kuruluşlarına her zaman destek olmaya çalışıyoruz.”

Ziyarette sırasında Yeşilay Malatya Şube Başkanı İbrahim Keleş, Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın koluna Yeşilay pazubandı taktı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 629
Bu Ay : 7113
Toplam : 11862

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom