Muhtarlara akademik sertifika verilecek

Malatya'da 'Muhtar Akademisi’ kurulması için Malatya Büyükşehir Belediyesi ile İnönü Üniversitesi işbirliğinde çalışmalar yapılıyor.

Muhtarlara akademik sertifika verilecek Malatya Siyaset

Büyükşehir Belediyesi ile İnönü Üniversitesi hazırlık çalışması yapıyor

‘Muhtar Akademisi’nin kurulum çalışmaları için Büyükşehir Belediyesi ile İnönü Üniversitesi tarafından ortak bir toplantı düzenlendi.

Dede Korkut Lokantasında yemekli düzenlenen toplantıya, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Kızılay ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar’ın yanı sıra Muhtarlık Hizmetleri Daire Başkanı Murat Nalçacı, Malatya’daki Muhtar Dernek Başkanları ile Büyükşehir Belediyesi ve Üniversite yetkilileri katıldı.

11 ders verilecek

Yapılan toplantıda kurulması planlanan ‘Muhtar Akademisi’nin amacı ve içeriği ile kurumların yapacağı faaliyetler konuşuldu. Malatya’da görev yapan 716 muhtarın tamamına yönelik kurulması planlanan Akademi’de, Muhtarların bilgi ve becerilerinin artırılmasında önemli katkılar sunması beklenen; iletişim, liderlik ve girişimcilik, halk sağlığı, uyuşmazlık ve arabuluculuk, insan hakları, temel hukuk okuryazarlığı, temel bilgisayar becerileri, kamu yönetimi, beden dili, resmi yazışma teknikleri ve emniyet – güvenlik konularında dersler verilecek.

Eğitimde başarılı olanlara sertifika

Her gün 4 saat süreyle bir dersin verilmesi planlanan ‘Muhtar Akademisi’nin  İnönü Üniversitesi’nde kurulmasının yanı sıra, eğitimin sonunda muhtarlara sertifika verilecek.

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile İnönü Üniversitesi işbirliğinde düzenlenecek olan ‘Muhtar Akademisi’ çalışmalarının bitirilerek, hayata geçirilmesi hedefleniyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 301
Bu Ay : 8197
Toplam : 12946

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom