Zararlı atıklar geri dönüşüme katılıyor

Doğaya zarar vermesinin önüne geçilerek, gelir elde ediliyor

Zararlı atıklar geri dönüşüme katılıyor Malatya Haber

Malatya genelinde toplanan katı atıklardan Çöpgaz Elektrik Santrali ile elektrik üreten Malatya Büyükşehir Belediyesi, doğaya büyük zarar veren tıbbi atık, bitkisel atık yağ ile pilleri ayrı toplayarak, ayrıca gelir elde ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’na bağlı Atık Yönetimi ve İlaçlama Şube Müdürlüğü tarafından 2016 yılında 1.300 tona yakın tıbbi atık, bitkisel atık yağ ve atık pil toplandı.

1.200 ton tıbbi atık toplandı

Toplanan katı atıkları ayrıştırarak, geri dönüşümünü sağlayan Büyükşehir Belediyesi, tıbbi atıkları ayrı toplayarak, sorunu kaynağından çözüyor. 2016 yılında toplam 1.185 ton tıbbi atık toplayan Büyükşehir Belediyesi, bu hizmeti karşılığında ayrıca Büyükşehir Belediyesi’ne 918 bin lira civarında da gelir elde etti.

94 ton bitkisel atık yağ

Özellikle suların kirlenmesinin yanı sıra altyapı şebekelerine zarar veren bitkisel atık yağlar için de ayrı bir toplama sistemi kuran Büyükşehir Belediyesi, bu sayede geçtiğimiz yıl toplam 94 ton atık bitkisel yağ toplayarak, atıksuya karışımını önledi. Yine doğaya çok büyük tahribat veren atık piller de ayrı toplandı. 2016 yılında toplanan atık pil miktarı ise 4 ton.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 205
Bu Ay : 3905
Toplam : 3905

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom