23 köprü 15 menfez yapıldı

Merkezin yanı sıra kırsalda da yatırım ve hizmetlerine devam eden Büyükşehir Belediyesi 2016 yılı içerisinde 23 köprü yaptı.

23 köprü 15 menfez yapıldı Malatya Haber

Yeni yol açma, genişletme ve asfaltlama çalışmaları gibi birçok alanda hizmet üreten Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir sürecinden sonra özellikle grup yollarının yüzde doksanlık bölümünü standartlara uygun hale getirdi.

Köprü, menfez ve taş duvar çalışmaları

Büyükşehir Belediyesi 2016 yılı içerisinde saha çalışmaları kapsamında 23 köprü, 15 adet menfez, 43.000 m3’de taş duvar örme işi yaptı. Bu çalışmaların yanı sıra Büyükşehir ayrıca, 21.500 metre beton büz, 11.000 metre de pvc-korige boru döşeme işi yaptı.

İlçelerin ulaşım sorunlarının başında gelen köprü problemlerini aciliyet sırasına göre çözmeye çalışan Büyükşehir Belediyesi en çok köprüyü coğrafi yapısı itibariyle zorlu ulaşım ağına sahip Pütürge ilçesinde yaptı. Pütürge’de toplam 8 tane köprü yapan Büyükşehir Belediyesi Darende’de 4, Akçadağ’da 3, Battalgazi ve Hekimhan’da 2, Arapgir, Kuluncak, Yazıhan ve Yeşilyurt’ta ise 1’er köprü yaptı.

Büyükşehir Belediyesi yolları daha güvenli hale getirebilmek için 15 adet menfez çalışması da yaptı. Menfez çalışmalarının en önemlilerinden biri Kanalboyu düzenleme çalışmaları kapsamında Atatürk Anıtı önünde yapıldı. Köprü menfez şeklinde yapılan çalışma kısa bir süre zarfından tamamlanarak, hizmete girdi.

Büyükşehir Belediyesi yollarda heyelan ve toprak kaymasına karşı da önlemler alarak 43.000 m3 taş duvar, dere yataklarına ise çeşitli çaplarda 21.500 metre beton büz, 11.000 metre de pvc-korige boru döşeme işlemi gerçekleştirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 1093
Bu Ay : 1828
Toplam : 1828

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom