Güzel bir ev sahipliği yapalım

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde ‘Muhtarlarla İstişare Toplantısı’ düzenlendi.

Güzel bir ev sahipliği yapalım Malatya Siyaset

16 Şubat Perşembe günü saat 12.00’de Yeni Nikah Sarayı’nda düzenlenen toplantıya; Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Battalgazi Belediye Başkanı Selehattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, İlçe Belediye Başkanları, Daire Başkanları, Şube Müdürleri, Malatya genelindeki Muhtar Dernek Başkanları ile 600’ün üzerinde mahalle muhtarı katıldı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım ve hizmetlerini anlatan tanıtım filminin gösterimiyle başlayan toplantıda; sırasıyla Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ve Sosyal Politikalardan Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık birer konuşma yaptılar.

Çakır: Malatya’yı bir bütün olarak görmemiz lazım

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, tanıtım filmiyle bir dönem içerisinde yapılan belediyecilik hizmetlerinin bir kenti ne kadar değiştirebildiğinin kısa bir görselini sunmaya çalıştıklarını belirterek, belediyecilik hizmetlerinin önemine değindi. Genelde Türkiye’nin, yerelde de Malatya’nın nereden nereye geldiğinin çok iyi analiz edilmesi gerektiğini kaydeden Başkan Çakır özetle; “Malatya’yı bir bütün olarak görmemiz lazım. Malatya merkezikalkınmadan, ilçeler kalkınmaz. İlçe kalkınmadan da kırsal mahallelerimiz kalkınmaz. Bunların tamamını bir bütün olarak görmemiz lazım. Tersinden bakarsak, kırsala hizmet götürmeden, merkezi ileriye taşıyamayız. Bütüncül bir çalışmayı alt ve üst yapısıyla ortaya koymamız gerekiyor.

Malatya merkeze ve ilçelere bakıldığı zaman Malatya genelinde gerçekten hummalı bir çalışmanın olduğunu görürsünüz. Şu an MASKİ büyük yatırımlar yapıyor. Merkez ve bütün ilçelerin altyapısını çözeceğiz. Üst yapıda en büyük sorunumuz yol yapım çalışmaları. Gerçekten yola çok önemli yatırımlar yaptık. Araç gereç parkından, sahalarda oluşturduğumuz taş ocakları, seyyar kırma makinalarımıza, plent asfalt makinelerin ilçelere nakledilmesine, yeni plenttesislerinin kurulmasına kadar önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Bize gelen 1550 km yol talebi var. Biz 2 yıl içerisinde gelen talebin tamamını bitirmiş olacağız. Hedefimiz bu yıl 1000 kilometre asfalt yapmak. Geriye kalanı da gelecek yıl bitireceğiz” dedi.

Belediye Başkanımız neyse Muhtarımız da o

Çalışmaları bir dayanışma içerisinde gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Çakır, “Bizim birbirimizden ayrımız-gayrımız yok. Az yaptı çok yaptı yok. İşi hep birlikte sahipleneceğiz. Muhtarlarımızı sahipleneceğiz. Bizim belediye başkanımız neyse, muhtarımız da o.  Mümkün olduğu kadar onlarla birlikte her bölgemizi bir adım ileriye nasıl götürürüz diye planlamalar yapıyor, buna gayret ediyoruz. Biz ne yaptığımızı, hangi imkanlarla yaptığımızı çok iyi biliyoruz. Bütçemiz ve kapasitemiz belli. Bütçemiz ve kapasitemizin 3 katı iş yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Güzel bir ev sahipliği yapalım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 18 Şubat Cumartesi günü Malatya’ya gelecek olmasına da değinen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a güzel bir ev sahipliği yapılması gerektiğini söyledi.

Türkiye’nin artık her alanda var olduğunu ve gelişmiş ülkelerle rekabet ettiğini kaydeden Başkan Çakır, özetle; “Artık Türkiye’nin bir sıçrama yapması gerekiyor. Daha hızlı karar alabilen, güçlü bir yönetime ihtiyacı var. Bundan ötürü de Anayasamız önümüze geldi. Bugüne kadar bu millet hep doğruyu gördü. Böyle bir Türkiye’ye geldiysek, bu halkın iradesine sahip çıkması ve sağ duyuyla bunu başardık. Cumartesi günü Cumhurbaşkanımız geliyor. Bize düşen; Sayın Cumhurbaşkanımızagüzel bir ev sahipliği yapmak, hep birlikte Sayın Cumhurbaşkanımızı güzel bir şekilde karşılamak vecoşkulu bir kalabalıkla memnun bir şekilde göndermek. Bu konuda sizlerin desteği önemli. Hep birlikte Malatya olarak güzel bir ev sahipliği yapalım” şeklinde konuştu.

Kahtalı: Muhtarlarımızın önerilerini her zaman önemsedik

AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ise organizasyondan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ederek, “Allah kendisinden razı olsun. Saatlerce anlatılsa bitmeyecek hizmetleri var. İlçe belediye başkanlarımız da gayret ve çabayla çalışıyorlar. Allaha şükürler olsun, kişinin ne söylediği önemli değil, karşıdakinin ne anladığı önemlidir. Malatya’ya gelen her misafirin ne kadar gelişmiş olduğunu onların ifadeleriyle öğreniyoruz. Gerçekten Türkiye’de eşi benzeri olmayan çalışmalara Belediye Başkanlarımız imza atıyor. Büyükşehir olarak bütün Malatya’nın tamamından sorumlu olunca, görev ve sorumluluk bir hayli artmış oldu” dedi.

AK Partili Belediyeler olarak ellerinden gelen tüm gayreti ortaya koyduklarını kaydeden Kahtalı, “Siz muhtarlarımızın önerilerini her zaman önemsedik. Bundan sonra da önemseyeceğiz. 2002 yılından beri bu ülkeye hizmet ediyoruz. Bu toprağı vatan bilen bütün kardeşlerimize ayrım yapmadan hizmet ediyoruz. Hiç kimseyi ötelemedik. Biz birlikte varız. Birlikte Türkiye’yiz” diyerek, 18 Şubat Cumartesi günü yapılacak olan organizasyona destek istedi.

Çalık: Kalkınma yerelden başlar

Son olarak konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise Muhtarların devlet ile millet arasındaki en önemli seçilmiş kişiler olduğunu söyledi. Çalık özetle; “Cumhurbaşkanımız kalkınma yerelden başlar diyor. Yereldeki en önemli ayağımız, muhtarlarımızdır. Milletimizin ilk kapısını çaldığı kişiler muhtarlardır. Türkiye’de bir millet tarih yazdı ve yazmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız, Malatya için yaptıklarını anlattı. Türkiye’de çığır açıyoruz. Çok önemli yatırımlar yapıyoruz. Çok önemli hizmetler getiriyoruz.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımın ve bütün bürokratlarının ellerine sağlık. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yapılan hizmetlere baktığımızda burası Malatya mı?diye şaşırıyoruz. Çok önemli hizmetlerinden ve bugün bizi sizlerle buluşturduğu için Başkanımız Ahmet Çakır’a çok teşekkür ediyorum.Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte hizmette sınır tanımayan İlçe Belediye Başkanlarımız var” şeklinde konuştu.

Bu millet 15 Temmuz’da tarih yazdı

15 Temmuz darbe girişimi sırasında bu milletle birlikte Malatya’nın da tarih yazdığını kaydeden Çalık, “Bu tarih yazılırken her noktada muhtarlarımızın imzası vardı. Bu tarihi kahramanımız ve ülkemizin Başkomutanı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımızla birlikte yazdık. Göğsünü toplara siper eden milletimize şükranlarımı sunuyorum. Şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Doğu ve Güneydoğu’da kalleş PKK ile mücadele eden şehitlerimize bir kere daha Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. 15 Temmuz geçti. Kötü günler her daim kapımızda bekliyor. Terör örgütünün biri bitmeden biri başlıyor. Kötü günleri sizlerin destekleriyle, dualarıyla atlattığımızı biliyoruz. Hepinize kötü günde bizimle birlikte, Cumhurbaşkanımızla birlikte olduğunuz için teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, ‘Bir Şehrin Kalkınma Hikayesi’ başlıklı sunumu ile birlikte yaptığı konuşmanın ardından, ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni de anlatarak, 18 Şubat Cumartesi günü Malatyalıların bir kez daha Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ev sahipliği yapacağını söyledi.

Muhtarlardan gelen soruların da cevaplandırıldığı toplantı sonrasında yemek ikramı yapıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 821
Bu Ay : 6905
Toplam : 6905

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom