Saniyede 211 Lt su sisteme kazandırıldı

2015 ve 2016 yılında yapılan taramalar sonucunda şebeke kaybından kaynaklanan saniyede 211 lt/sn su sisteme kazandırıldı.

Saniyede 211 Lt su sisteme kazandırıldı Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Malatya genelinde şebekeden kaynaklı fiziki kayıp kaçak suların tespit çalışmalarına devam ediyor. 2015 ve 2016 yılında yapılan taramalar sonucunda şebeke kaybından kaynaklanan saniyede 211 lt/sn su sisteme kazandırıldı.

558 Adet Arıza Tespit Edildi

Konu ile ilgili bilgiler veren Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, son 3 yılda Malatya merkezde bugüne kadar yapılan arama–tarama faaliyetleri sonucunda toplamda 962 sokakta tarama çalışması yaptıklarını ifade ederek, “Su tesisatındaki boruların zamanla yıpranması, bağlantı yerlerinin deforme olması, şebeke borularının ekonomik ömrünü yitirmesi gibi pek çok nedenden dolayı ortaya çıkan su kaçaklarının önüne geçmek amacıyla fiziki kayıp kaçak ekiplerimiz 7/24 arama-tarama ve dinleme faaliyetlerine devam ediyorlar.

Çalışmalar kapsamında son 2 yılda 962 sokakta arama-tarama çalışması gerçekleştirildi. Yapılan taramalar sonucunda 558 adet arıza tespiti yapıldı. Bu arızalara müdahalenin ardından saniyede 211 lt/sn su sisteme kazandırılmış oldu. Fiziki Kayıp Kaçak Ekibimiz son teknolojik cihazlarla Malatya’nın tüm sokaklarında tarama faaliyetlerine aralıksız devam ediyor ” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 328
Bu Ay : 2812
Toplam : 2812

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom