Milli Birlik ve Kardeşlik yarışması

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından 3.Ulusal Resim Yarışması düzenleniyor.

Milli Birlik ve Kardeşlik yarışması Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından 3.Ulusal Resim Yarışması düzenleniyor. Konusu “Milli Birlik ve Kardeşlik” olarak belirlenen yarışmaya, Ortaokul ve lise kategorilerinde 21 Nisan 2017 tarihine kadar eser gönderilebilecek.

Hep Birlikte Büyük Türkiye

Türkiye’deki tüm ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımına açık olan yarışma, “Hep Birlikte Büyük Türkiye” sloganıyla başlatıldı. Yarışmayla, özellikle günümüzde çokça ihtiyaç duyulan milli birlik ve kardeşlik ruhunun önemi konusunda farkındalık oluşturmak amaçlanıyor. Yarışmada, milli birlik ile ancak güçlü bir ülke olacağımızın anlaşılmasını sağlayan ve birlikteliğin kuvvetlenmesi ile ülkenin gelişmesinin doğru orantılı olarak ilerlediğini anlatan özgün resim çalışmalarının yapılması bekleniyor.

Ayrıntılar, www.malatya.bel.tr’de

Lise kategorisinde Türkiye genelinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel okulların 9,10,11,12. Sınıflarında okuyan öğrenciler; Ortaokul kategorisinde ise yine Türkiye genelinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel okulların 5,6,7,8. Sınıflarında okuyan öğrenciler yarışmaya katılabilecek.

Her iki kategoride de yarışmacılardan devamlı öğrenci olduklarına dair öğrenci belgesi istenecek. Katılımcılar, yarışmaya daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış en fazla 2 özgün eserle katılabilirler. Eserlerin oluşturulmasında her türlü teknik kullanılabilecek. Yarışmaya son katılım tarihi ise 21 Nisan 2017.

Yarışmayla ilgili detaylara ve başvuru formuna, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi olan www.malatya.bel.tr’den ulaşılabilecek.

Ödüller

Ortaokul öğrencileri için birincilik ödülü 1500 TL; ikincilik ödülü 1000 TL; üçüncülük ödülü 500 TL ve 3 adet mansiyonun her biri için 250 TL olarak ödül takdim edilecek.

Lise Öğrencileri için birincilik ödülü 2000 TL; ikincilik ödülü 1500 TL; üçüncülük ödülü 1000 TL ve 3 adet mansiyonun her biri için 250 TL ödül verilecek.

İlki “Engel Siz Misiniz?” konusunda gerçekleştirilen Ulusal Resim Yarışmasının ikincisi de geçtiğimiz yıl  “Çizgilerle Merhamet” konusunda düzenlenmişti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 315
Bu Ay : 1633
Toplam : 1633

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom