TEOG başarısı Yazıhan'ın

Yazıhan Milli Eğitim Müdürü Fethullah Taylan, Yazıhan’ın TEOG genel ortalamasında ilçeler içerisinde birinci olduğunu söyledi.

TEOG başarısı Yazıhan'ın Malatya İlçe

YEKSAM ziyaretinde konuşan Yazıhan Milli Eğitim Müdürü Fethullah Taylan, Yazıhan’ın TEOG genel ortalamasında ilçeler içerisinde birinci olduğunu söyledi.

Yazıhan Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Yönetim Kurulu Üyeleri Yazıhan Milli Eğitim Müdürü Fethullah Taylan’ı ziyaret etti. YEKSAM Yönetim Kurulu Başkanı Onur Güneş, Yönetim Kurulu Üyeleri Sinan Cavlak, Erol Yiğit, Vahap Altunok, Veysel Güler, Hüseyin Polat ve dernek sekreteri Fatih Yıldırım’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Milli Eğitim Müdürü Taylan yaptığı açıklamada, “Yazıhan TEOG’da son 3 yıldır birinciliği koruyor ve her yıl başarı grafiğimiz artıyor. 2014-2015 eğitim öğretim döneminde 64,46 not ortalamasıyla,  2015-2016 eğitim öğretim döneminde 64,88 not ortalamasıyla, 2016-2017 eğitim öğretim döneminde ise 68,16 not ortalamasıyla Malatya’mızdaki ilçeler arasında birinciliğimizi koruyoruz. Yazıhan halkı eğitime oldukça önem veren bir ilçemiz. Halkımızın bu ilgisi öğretmenlerimizin ve okul idarecilerimizin de gayretini artırmasına sebep oluyor. Böyle bir başarı da ortaya çıkınca bizler mutlu oluyoruz.” dedi.

Yazıhan Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Başkanı Onur Güneş ise, “Geçtiğimiz yıl TEOG’a girecek 25 öğrencimize Malatya’da bir gezi düzenlemiştik. Çocuklarımızın heyecanını gözlerinden okumuştuk. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Yazıhan’ın TEOG’da birinci olması, hatta geçen yıla oranla 4 puana yakın bir ortalama artışı bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Bizler okullarında dereceye giren öğrencilerimizi ödüllendirmek, onların başarıya daha da fazla odaklanmalarını sağlamak istiyoruz.” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 751
Bu Ay : 2069
Toplam : 2069

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom