Biz esareti kabul eden bir millet olmadık olmayacağız.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi Konferans Salonunda 15 Temmuz şehitleri için 15 hatim okutuldu.

Biz esareti kabul eden bir millet olmadık olmayacağız. Türkiye-Dünya

15 Temmuz’u Unutturmamak İçin 15 Hatim

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi organizasyonunda ilimizde aktif olarak faaliyet gösteren Yağmur Derneği, Hanımeli Derneği, Başharık Derneği, Tecde Eğitim ve Kültür Derneği, Melekbaba Hanımeli Derneği, Şahnahan Semt Konağı Kursiyerleri ve Hatunsuyu Dikiş Nakış Kursu Kursiyerleri ile beraber Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi Konferans Salonunda şehitlerimiz için 15 hatim okutuldu.

Kadın Meclisi Başkanı Saliha Bulut vatan topraklarını korumak için can veren şehitler adına okutulan 15 hatim duasını yapmak üzere toplandıklarını ifade etti. Bulut, “Bizler biliyoruz ki bu millet dün olduğu gibi bugünde 7 den 70’e kadınıyla erkeğiyle bu vatan uğruna can vermekten geri durmayacaktır. Biz esareti kabul eden bir millet olmadık olmayacağız. Bu vatanda hep beraber tüm renkleriyle kardeşçe yaşamaya devam edeceğiz” dedi.

Yağmur Derneği Kadınlar Komisyonu Temsilcisi Nazife Karagöz, 15 Temmuz gecesini unutmamamız gerektiğini, bunu şehitlerimize karşı bir vefa borcu olduğunu dile getirerek, “Bundan sonra ülke olarak birlik ve beraberliğimizi korumak adına birbirimize daha çok kenetlenmeliyiz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından hatim duası yapılarak, şehitlerimizin ruhuna dualar edildi. Programın sonunda katılımcılara Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından hazırlanan “15 Temmuz Şehitlerine Söz” adlı kısa video izletildikten sonra katılımcılara Yasin-i Şerif hediye edilerek lokum ikram edildi.

Katılımcılar düzenlenen programdan duydukları memnuniyeti dile getirerek Kent Konseyi Kadın Meclisi’ne teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 253
Bu Ay : 8149
Toplam : 12898

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom