18 bin hastaya hizmet edildi

Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezi Deri ve Zührevi Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şenol, yılda 18 bin hastaya...

18 bin hastaya hizmet edildi Malatya Haber

Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi Deri ve Zührevi Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şenol yaptığı açıklamada, "Turgut Özal Tıp Merkezi 1996 yılında modern binasında hizmete açıldığında Cildiye Kliniği de 15 yataklı bir bölüm olarak hizmet vermeye başlamıştır.
Anabilim Dalımızın amaçları; alanında üst düzey tıp eğitimi vermek ve uzman hekim yetiştirmek, hastalarımıza ileri düzeyde sağlık hizmeti sunmak, bilimsel araştırma ve yayınlar yaparak ülkemize ve insanlığa yenilikler ve gelişmeler kazandırmaktır" ifadelerini kullandı.
"Kliniğimizde toplam 15 yatak mevcuttur, yılda ortalama 800 hasta yatarak tedavi görmektedir. Yıllık poliklinik sayımız 18.000 civarındadır. Bir profesör, 2 doçent, 1 yardımcı doçent ve 6 araştırma görevlisi ile hizmet verilmektedir. Kliniğimizde şu ana kadar 15 uzman yetiştirilmiştir" diyen Prof.Dr. Mustafa Şenol, Anabilim Dalı bünyesinde sunulan hizmetleri şöyle sıraladı:
"Her türlü deri hastalıklarının, saç hastalıklarının, ağız ve dil hastalıklarının, cinsel yolla bulaşan hastalıkların teşhis ve tedavisi, Behçet hastalığı, sedef hastalığı, allerjik hastalıklar ve deri kanserleri takibi, Küçük cerrahi işlemler, Lazer (istenmeyen tüylerin ve kılcal damarların giderilmesi), Işık tedavisi (PUVA, UVB) (sedef hastalığı, ala hastalığı, kaşıntılar), Dermoskopi (şüpheli benlerin incelenmesi), Kozmetik işlemler (peeling, dolgu, botoks), Kriyoterapi (dondurma tedavisi), Koter (yakma tedavisi)."
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 244
Bu Ay : 16380
Toplam : 16380

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom