Başkan Çakır'dan taziye mesajı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İstanbul’da meydana gelen terör saldırısı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Çakır'dan taziye mesajı Malatya Haber

Terörü lanetleyerek, saldırıda ölenlere rahmet, yaralılara da acil şifalar dileyen Başkan Çakır’ın mesajı şöyle:

Yılbaşı gecesi İstanbul/Ortaköy’de meydana gelen terör saldırısını şiddetle lanetliyorum. Birliğimize, kardeşliğimize, bütünlüğümüze yönelik olarak bugüne kadar çeşitli saldırılar gerçekleştiren terör örgütleri ve onların destekçileri, güvenlik güçlerimiz tarafından bozguna uğratılınca, yine masum ve savunmasız insanları hedef alan bir katliam gerçekleştirdiler. Haysiyetsizce masum insanlara saldıran, insanlıktan nasibini almamış bu terör ve terör destekçileri, sonlarının yaklaştığını anlayınca göbek altında vurmaya başladılar. Terör ve onun destekçileri şunu iyi bilmeli ve anlamalılardır ki, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes birinci sınıf vatandaştır ve eşit haklara sahiptir.  Din, dil, ırk, mezhep, yaşam çeşitliliği, bizim zenginliklerimizdir. Bu ülkede yaşayan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes; birlik ve beraberlik içerisinde el-ele, gönül-gönüleKurtuuş Savaşı’nda olduğu gibi, 15 Temmuz Direnişi’nde olduğu gibi terörün ve terör destekçilerinin de üstesinden gelecek, onları da tarihin derinliklerine gömecektir.

Bugüne kadar yapılan diğer saldırılarda olduğu gibi İstanbul’da yapılan son terör saldırısı da bizleri birbirimize daha da kenetleyecek, güçlendirecektir.

İnsanlıktan nasibini almamış terör ve destekçilerinin Yılbaşı’nda İstanbul’un Ortaköy semtinde yaptığı katliamı, vahşeti şiddetle bir kez daha kınıyorum. Aralarında çok sayıda yabancı ve bir polisimizin de bulunduğu saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 194
Bu Ay : 7340
Toplam : 7340

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom