Bu topraklar şehit kanı ile sulanarak vatan edinildi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, bombalı saldırıda şehit düşen polis memurları Okan Doğan ile Hamdi Diken’in Malatya'daki cenaze törenlerine katıldı.

Bu topraklar şehit kanı ile sulanarak  vatan edinildi. Malatya Asayiş

Bakan Tüfenkci, şehit olan Malatyalı polis memurlarının cenaze töreninde “Bu saldırılar Türk milletini ve devletimizi hiçbir zaman yıldıramayacak, yıldıramazsınız. Bu hainlere en kısa zamanda gereken cezayı vereceğiz” dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, İstanbul'da teröristlerce düzenlenen bombalı saldırıda şehit düşen polis memurları Okan Doğan ile Hamdi Diken’in memleketleri Malatya'da düzenlenen cenaze törenlerine katıldı.

Tören sonrasında basın mensuplarına açıklama yapan Bakan Tüfenkci, İstanbul’daki menfur saldırıda hayatını kaybeden otuz altı polis memuru ve sekiz sivil vatandaş için Allah’tan rahmet diledi.

En kısa zamanda gereken cezayı vereceğiz

Bakan Tüfenkci, bu saldırıların Türk milletini ve devleti hiçbir zaman yıldıramayacağını vurgulayarak, “Birilerinin maşası olarak bu topraklar üzerinde yürütülen vekalet savaşlarına veya oynanan oyunlara alet olan bu hainlere, en kısa zamanda gereken cezayı vereceğiz”dedi.

“OHAL kalksın diyenler veya terörle mücadele yasasını değiştirin diyenler herhalde dünkü saldırıdan ders almışlardır veya yüzleri kızarmıştır” diye konuşan Bakan Tüfenkci, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bu ülke bu topraklar şehit kanı ile sulanarak bu vatan edinildi. Bundan sonra da bu vatanı korumak için elbette canlarımızı vereceğiz, şehitlerimiz olacak ama asla ve asla düşmanlar emellerine ulaşamayacaklar. Ülkemizde oluşturulan huzur ortamına, Türkiye’nin gelişmesine, istikrarına göz dikenler Türkiye’nin gündemini ekonomiden teröre çevirmek isteyenler dün bu hain saldırıyı gerçekleştirseler de elbette ki Hamdi, Okan ve nice şehitlerimizin varlığıyla ve geride kalanlarla beraber bu ülkenin hiçbir karışında hiçbir emellerini yerine getiremeyecekler.”

Bu hainlerin mahv-ı perişan olmaları yakındır

Bakan Tüfenkci, 15Temmuz’ da toplumsal dayanışma ve direnişin zirve yaptığının altını çizerek, “Bu millet 15 Temmuz’ da nasıl göğsündeki imanları ile FETÖ’yekarşı koymuşsa yine güvenlik güçlerimizin varlığı ile bu hainlere de karşı koyacaktır. Biliyorsunuz ki bütün milletimiz polisinin askerinin yanındadır ve topyekun olarak teröre karşı mücadelemizi sürdürüyoruz.” şeklinde konuştu.

Bakan Tüfenkci, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu hainlerin emellerine ulaşamayacakları gibi mahv-ı perişan olmaları da yakındır. Onun için biz hem bu coğrafyada hem de komşu coğrafyalarda huzurun, güvenin ve emniyetin oluşması için elimizden gelen mücadeleyi sürdüreceğiz, sürdürmeye de devam edeceğiz. Kimse bunun aksini bizden beklemesin. Biz ülkenin birliği, beraberliği, refahı ve huzuru için demokrasi isterken birileri hukuku ve demokrasiyi çiğneyerek, en basit insan haklarını çiğneyerek, yaşama hakkını çiğneyerek bunu gerçekleştireceklerini zannediyorlarsa yanılıyorlar. Kucaklarında terörü besleyenler, teröre kol kanat gerenler, sonra da bu iş devletin görevidir diyenlerin herhalde yüzleri kızarmıştır. Terörle kol kola girenler ve teröre destek vermek için her türlü kutsalın arkasına sığınanlar, demokrasiyi ve milletten aldıkları vekaleti teröre peşkeş çekenler, umarım Hamdi kardeşimin, Okan kardeşimin ve Muhammed kardeşimin şehadetiyle kendilerine gelir diye düşünüyorum. Tekrardan milletimizin başı sağ olsun.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 866
Bu Ay : 4310
Toplam : 4310

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom