Doğanşehir sokakları güzelleşiyor

Yol çalışmalarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Doğanşehir ilçesinde, planlanan asfaltlama ve sokak düzenleme çalışmalarını büyük oranda tamamladı.

Doğanşehir sokakları güzelleşiyor Malatya İlçe

Doğanşehir’de 12 mahallenin ulaşım sorununu çözen Büyükşehir Belediyesi, toplamda 56 kilometre asfaltlama çalışması yaptı. 5 mahallede de sokak düzenleme çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi 55 bin m2 alanı kilit taşı ile kapladı.

Doğanşehir Belediyesi ile ortaklaşa yapılan mahalle düzenleme çalışmaları vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Savaklı Mahallesinde 12 bin m2, Sürgü Mahallesinde 15 bin m2, Yolkoru mahallesinde 7 bin m2, Söğüt mahallesinde 14 bin m2, Bıçakcı mahallesinde 7 bin m2 alan, kilit taşı ile düzenlendi.

Sürgü ve Erkenek Mahallelerinde 8.5 kilometrelik sıcak asfalt çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi yolları standartlara uygun hale getirdi. Yapılan asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, çalışan ekiplere tatlı ikramında bulundu. Geziye Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük de katıldı.

Çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, Doğanşehir’in var olan sorunlarının çözümünde Büyükşehir Belediyesinin önemli rol oynadığını söyledi.

Büyükşehir Belediyesinin güzel hizmetler yaptığına değinen Küçük, “Birçok mahallemiz ilk defa böylesine kapsamlı hizmet aldı. Belde belediyeleri kapanınca Büyükşehirden hizmet alamayız düşüncelerine kapılanlar, yanıldıklarını yapılan bu hizmetlerle anladılar. İnsanlar bize gelip keşke daha önceden Büyükşehir olsaydık diyorlar. Her tarafa çiçek gibi oluyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır ve çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Çakır: Vatandaş memnuniyeti bizi mutlu ediyor

Doğanşehir’de altyapı ve yol hizmetleri noktasında güzel çalışmalar yapıldığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, saha çalışmalarının bitmesi için var güçleriyle çalıştıklarını, bundan sonra da çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Sürgü ve Erkenek Mahallelerinin kırsalda kalan en büyük mahalleler olduğunu ifade eden Başkan Çakır, “Daha önce belde olan bu mahallerimizde çok yoğun bir nüfus var. Sorunlarının çözümü için Doğanşehir Belediyemiz ile ortak çalışmalar yapıyoruz. Doğanşehir ilçemizde sıcak asfalt serimi ile cadde ve sokak düzenleme çalışmaları yaptık. Bu çalışmalar ayrı bir güzellik katmış. Vatandaşlarımızın memnuniyeti bizleri de mutlu ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 253
Bu Ay : 8149
Toplam : 12898

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom