Arapgir'de asfalt çalışmaları sona erdi

Arapgir’de asfalt sezonunu tamamladı. Malatya’ya en uzak ilçelerden biri olan Arapgir’de 2016 yılı içerisinde 38 kilometre asfalt çalışması yapıldı.

Arapgir'de asfalt çalışmaları sona erdi Malatya İlçe

Arapgir’in ulaşım sorununu çözmek için bu yıl hummalı bir çalışma içerisine giren Büyükşehir Belediyesi, 11.5 kilometre yeni yol açma çalışması, 22 kilometre yol genişletme çalışması, 38 kilometre de asfaltlama çalışması yaptı. Asfalt çalışmasının 14.1 kilometrelik bölümü ise sıcak asfalt olarak yapıldı.

Kış ayları gelmeden Arapgir’deki asfalt çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi; 16 kilometre uzunluğundaki Sinikli Mahalle yolu, 8 kilometre uzunluğundaki Ormansırtı mahalle yollarını asfaltladı. Yaz ayları içerisinde 3.1 kilometre uzunluğundaki Yazılı Mahalle yolu, 10.5 kilometre uzunluğundaki Taşdelen, Yazılı, Eski Arapgir grup yolu ile Aluçlu Mahallesinde de 500 metrelik bölümde sıcak asfalt çalışması yapmıştı.

22 kilometre yol genişletme çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi, 7 mahallede de 11.5 kilometre uzunluğunda yeni yol açma çalışması yaptı. Arapgir’e yapılan TOKİ evleri yolunda çalışmaya devam eden ekipler 3 kilometrelik hattı açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 

Cömertoğlu: Büyükşehir Belediye Başkanı Çakır’a teşekkür ediyorum

Büyükşehir Belediyesi tarafından Arapgir’de yapılan yol çalışmalarını değerlendiren Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Arapgir’in sorunlarının çözümünde Büyükşehir Belediyesinin önemli bir misyon üstlendiğini, Arapgir Belediyesi’nin de her türlü destek ve katkıyı sağladığını söyledi.

Büyükşehir Belediyesinin yol konusunda büyük bir performans sergilediğini vurgulayan Cömertoğlu, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’ın her ilçeye asfalt plenti ve konkasör şantiyesi kurması ve yerinde üretim yapması sorunlara daha hızlı müdahale edilmesini sağladı. Maliyetler konusunda da önemli katkılar sağladı bu tesisler. İlçemizde geçen yıl rekor seviyede asfalt çalışması yapıldı. Bu Arapgir’e prestij sağladı. Bu yıl 15 Temmuz süreci işleri yavaşlatsa da, Büyükşehir Belediyemiz 3 önemli yolumuzu asfaltladı. Yeni yol açma ve genişletmeler yapıldı. Tüm aksaklıklara rağmen halen çalışmaya devam ediliyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 171
Bu Ay : 9051
Toplam : 9051

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom