Büyükşehirden toplu taıma araçlarına denetim

Kurallara uymayan araçların plaka ve yetki belgeleri iptal edilecek.

Büyükşehirden toplu taıma araçlarına denetim Güncel

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından S,J,T,M plakalı toplu taşıma araçları ile ilgili denetimler devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı halkın huzurlu, güvenli ve konforlu seyahat etmesi için denetimlerini aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

Konuyla ilgili olarak Büyükşehir belediyesi tarafından verilen bilgilere göre, Ulaşım Hizmetleri Dairesi Toplu Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürlüğüne bağlı Toplu Taşıma Denetleme Birimi tarafından; işletme ruhsatı, hat ve güzergâh ihlalleri, araç kapasitesinden fazla yolcu taşıma ve kış şartlarına uygunluk konularında araçlar denetleniyor.

1-14 Kasım 2016 tarihleri arasında yapılan denetimler sonucunda 473 toplu taşıma aracının kontrol edildiği, bu toplu taşıma araçlarından kurallara uymadığı tespit edilen 158 araç hakkında gerekli cezai işlemin uygulandığı bildirildi.

Öte yandan, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nca denetimlerin aralıksız bir şekilde devam edeceği, denetimler sırasında kurallara uymadığı tespit edilen toplu taşıma araçlarının plaka ve yetki belgelerinin iptal edileceği belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet