Yazıhan'a 9.5 milyonluk yatırım

MASKİ Genel Müdürlüğü, ilçelerde kanalizasyon ve içmesuyu alt yapı yatırımlarına devam ediyor.

Yazıhan'a 9.5 milyonluk yatırım İlçe-Belde

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, ilçelerde kanalizasyon ve içmesuyu alt yapı yatırımlarına devam ediyor. Yatırımlar kapsamında Yazıhan İlçesi’ne maliyeti 9.5 milyon TL olan 73 kilometrelik içmesuyu ve kanalizasyon alt yapı çalışması yapılacak.

Dr. Özdemir: Yeni Bir Yazıhan Ortaya çıkacak

Yazıhan İlçesi’ne yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler veren Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Malatya genelinde MASKİ Genel Müdürlüğü’nün çalışmalarına devam ettiğini belirtti. Yazıhan İlçesi için ciddi yatırımlar yapacaklarını kaydeden Dr. Özdemir, çalışmaların tamamlanmasının ardından alt yapı hususunda yeni bir Yazıhan’ın ortaya çıkacağını söyledi.

MASKİ Genel Müdürü Dr. Özdemir, “Yazıhan merkez mahalleler başta olmak üzere diğer mahallerimizde çalışmalarımız devam ediyor. İriağaç ve Çavuş Mahallesi’nde 19 bin 195, Bahçelievler Mahallesi’nde 1.134 ve muhtelif mahallelerde ise 13 bin 479 metre içmesuyu hattı çalışmasını tamamladık. Ayrıca muhtelif mahallelerde 4.075 metrelik kanalizasyon hattı alt yapı çalışmalarını bitirdik.

Şuan Akyazı Mahallesi’nde 1.010 metrelik kanalizasyon hattı çalışmamız devam ediyor. Yazıhan İlçe merkezinin kanalizasyon hattı alt yapı projesini hazırladık. 33 bin 950 metrelik bir hat çalışmamız olacak. Çalışmalarımızın tamamlanmasıyla birlikte içmesuyu ve kanalizasyon konusunda Yazıhan İlçemiz sorunsuz bir hale gelecek. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 2
Bugün : 222
Bu Ay : 1497
Toplam : 1497

Son Eklenen Firmalar

Malatya Metro Market

FİRMA DETAYI

Malatya Yorgan Yıkama ve Köpüme

FİRMA DETAYI

Simge Teknik Servis

FİRMA DETAYI

Kardeşler Sakatat Asis Et Gıda

FİRMA DETAYI

Ağabey Deri

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom