Belediye Akademisi eğitim toplantısı başladı

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Belediyeler Birliği’nin ortaklaşa düzenlediği “Belediye Akademisi” Eğitim ve İstişare Toplantıları başladı.

Belediye Akademisi eğitim toplantısı başladı Malatya Eğitim

31 Ekim Pazartesi günü başlayan Eğitim ve İstişare Toplantısına, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, Daire Başkanları, Şube Müdürleri ile ilçe belediyelerinden idareci ve personeller katıldı.

Düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, “İnsan Kaynakları Daire Başkanlığımızın her yıldüzenlediği böylesi bir etkinlikte bulunmaktan dolayı mutluluğumu ifade etmek istiyorum. Bu etkinliğe katılan bütün katılımcılara Sayın Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’ın selamlarını iletiyorum. Malatya Büyükşehir Belediyesi kurumsallaşmasını her geçen gün biraz daha ileriye götürüyor. Kurumsallaşmasını sağlamak için çeşitli faaliyetler gerçekleştiriyor. Yüce Kitabımız ‘Hiç Bilenle Bilmeyen Bir Olur mu?’ diye ifade ediyor. Gerçekten bilenle bilmeyen bir olmuyor. Belediyeler Birliğinin güzel bir sloganı var ‘Biz birlikte Belediye’yiz birlikte daha anlamlıyız’ şeklinde. Birlik ve beraberliğimizin daha ileri noktaya taşınabilmesi, niteliğimizin artırılabilmesi için bu tür etkinliklere önem veriyoruz. Eğitim programından gerçekten faydalanılacağına vebu yoğun katılımın program sonuna kadar devam edeceğine inanıyorum. Programın Belediyelerimiz ve personellerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu. 

Açılış konuşmasının ardından Eğitimci Fikret Güzeller tarafından,‘Etkili İletişim ve Beden Dili’ konusunda bilgiler aktarıldı.

Güzeller, Slayt eşliğinde “İletişim Teknikleri ve İletişim Süreci, Sözlü ve Sözsüz İletişimin İnsan Hayatında Ne Kadar Önemli Bir Yer Kapladığı, İş Hayatında Başarılı Olmanın İletişim Tekniklerini Bilmekten Geçtiği” konu başlıkları hakkında ayrıntılı bilgiler aktardı. 

Eğitim ve İstişare Toplantısının öğleden sonraki bölümünde ise Belediyelerde Etik Davranış İlkeleri konusunda İbrahim Akdeniz tarafından bilgiler aktarıldı.

 

  1. GÜN: 01 Kasım 2016 / Salı

SAAT

KONU - SUNUCU

KONU DETAYI

09.30-12.30

İhale Yöntem ve Süreçleri

4734 sayılı Kanunagöreaçık ihale, belliisteklilerarasındaihale ve pazarlıkusulüileihale süreçleri.

14.00-17.00

 

Hakediş  Uygulamaları

4734 sayılı Kanuna göre yapılan ihalelerde hakediş uygulamaları ve uyulacak hususlar.

  1. GÜN: 02 Kasım 2016 / Çarşamba

09.30-12.30

İş sağlığı ve Güvenliği

İş sağlığı ve güvenliği kavramı, önemi, kapsamı, iş sağlığı ve güvenliği kurulu, işyeri sağlık ve güvenlik birimi, denetim ve yükümlülükler.

14.00-17.00             

Resmi Yazışma Kuralları

Yerel yönetimlerde yazışma ve belge örnekleri ile mevzuat uygulamaları, yerel yönetimlerde haberleşme kodları uygulamaları,  belge ve bilgi güvenliği, belge sayısallaştırma çalışmaları ve e-belediyecilik uygulamaları.

  1. GÜN: 03 Kasım 2016 / Perşembe

09.30-12.30

Belediyenin Görev ve Yetkileri

5393 ve 5216 sayılı Kanunlar ile diğer kanunlarla belediyelere verilmiş görev ve sorumluluklar ile yetki ve imtiyazları.

14.00-17.00

4857 Sayılı İş Kanunu Genel Esasları

4857 sayılı kanunda iş kanunu hakkında genel bilgi.

  1. GÜN: 04 Kasım 2016op / Cuma

09.30-12.30

Memurların Genel Hakları, Ödev ve Sorumlulukları

 

Uygulamayıisteme, güvenlik,emeklilik,çekilme,müracaat,şikâyetve davaaçmahakkı, sendika kurma,izin, kovuşturmave yargılamaileisnatve iftiralarakarşı korumahakkı, sadakat,tarafsızlık ve  devlete bağlılık,  davranış ve  işbirliği,  yurtdışındadavranış,devlet memurlarınıngörev ve sorumlulukları,kişisel  sorumlulukve zarar,kişilerin uğradıklarızararlar,  mal bildirimi, basına bilgi ve demeçverme,resmi belge,araçve gereçlerinyetkiverilenmahallerdışınaçıkartılmamasıve iadesi,toplueylemve hareketlerdebulunma,grev,ticaret  ve diğerkazançgetiricifaaliyetlerde bulunma,hediyealma  ve menfaat sağlama,denetimindeki teşebbüsten menfaatsağlama,gizli bilgileri açıklamave ikincigörevkonularınailişkinyasakve sorumlulukları.

14.00-17.00

Belediye Taşınır Yönetimi

Taşınırmal edinimi,yönetimi,satışı, devri,kirası, trampası,kamulaştırması,tahsisi, tahliyesivs…

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 802
Bu Ay : 2384
Toplam : 2384

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom