Başkan Çakır, yürütme kurulu ile toplandı

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi’nin önemli karar alma organlarından biri olan Yürütme Kurulu,Başkan Ahmet ÇAKIR’ın başkalığında bir araya geldi.

Başkan Çakır, yürütme kurulu ile toplandı Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah PEKTAŞ’ın Büyükşehir Kent Konseyi’nin 2016 yılı içerisinde yaptığı faaliyetlerin sunumunun yapıldığı ve 2016-2017 yılı içerisinde yapılabileceklerin konuşulduğu toplantıya, İnönü Üniversitesi Rektörü Ahmet KIZILAY, Baro Başkanı Enver HAN, Esnaf Kefalet Kredi Koop. Birlik Başkanı Ali EVREN, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Bedir ÖZTEN,  Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi Vakfı Genel Başkanı Hasan MEŞELİ, Cem Vakfı Başkanı Eşref DOĞAN, MÜSİAD Başkanı Mehmet BALİN, İnönü Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet KARAGÖZ, Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet EREN, Kadın Meclisi Başkanı Saliha BULUT, , BİLSAM adına Celalettin ERCAN katıldı.

Büyükşehir Kent Konseyi’nin faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulunan Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Başkanı Ahmet ÇAKIR, “Kent Konseylerinde yapılan faaliyetler daha çok insan odaklı olan faaliyetlerdir bu nedenle yapılan etkinlikler kentlerdeki büyük açıkları kapatmaktadır ve yapılan etkinlikler gönüllük esasıyla yapıldığı için başarılı faaliyetlerin ortaya çıkması da kaçınılmazdır.”dedi.

Kent Konseylerinin kurum, kurumsallaşma ve gönüllük esasına göre çalıştığını belirten Çakır, özellikle gönüllük esasıyla yürütülen İnci Çeyiz Mağazaları ve Gençlik Merkezi ile Malatya’nın sosyal ve kültürel birikimine büyük katkılar sağladığını vurguladı.

Daha sonra söz alan Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, “Kent Konseyi olarak yaptığımız bütün çalışmalar gönüllük esasına dayanmaktadır. Gönüllü arkadaşlarımızın desteğiyle kentimizin dört bir köşesinde sosyal ve kültürel içerikli çalışmalar yapmaktayız.”dedi.

Malatya Büyükşehir Kent Konseyinin en büyük hedeflerinden birinin bir “Şehir Hafıza Merkezi” kurmak olduğunu söyleyen Pektaş, bu doğrultuda bu sene içerisinde gerçekleştirdikleri “Malatya İçin İlçe Buluşmaları” programlarının devam edeceğini söyledi.

Pektaş, Toplantıya katılan Yürütme Kurulu Üyelerine katılımlarından dolayı teşekkür ederek, Malatya Büyükşehir Kent Konseyi olarak her çalışmada kendilerine destek veren ve özellikle Sanat Sokağında bulunan İnçi Çeyiz Mağazası ve Gençlik Merkezi binalarının tahsisi ve düzenlenmesi konusunda yardımlarını eksik etmeyen Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Başkanı Sayın Ahmet ÇAKIR’a çok teşekkür etti.

Dilek ve temenniler kısmında görüşlerini belirten Yürütme Kurulu Üyeleri, Kent Konseylerinin toplum ve kurumlar arasında bir köprü görevi gördüğünü ve bu sayede toplumun sorunlarına çözüm bulan bir yapıda olduğunu söyleyerek, yapılan çalışmaların çok anlamlı olduğunu ve Yürütme Kurulu olarak her türlü desteğin verileceğini dile getirdiler.

Yürütme Kurulu Üyeleri yapılan çalışmalardan dolayı başta Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Başkanı Ahmet ÇAKIR’a ve Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah PEKTAŞ’a teşekkür ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 104
Bu Ay : 5298
Toplam : 5298

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom