Bu desdek İnönü Üniversitesi için

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ve beraraberindeki Malatya Protokolu Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Bu desdek İnönü Üniversitesi  için Malatya Eğitim

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Abdulkadir Baharçiçek, Prof. Dr. Nusret Akpolat, Prof. Dr. İbrahim Türkmen ve Genel Sekreter Prof. Dr. Hakan Erkuş tarafından Rektörlük binası önünde karşılanan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ve beraberindeki heyet Rektörlük makamında ağırlandı.

Malatya Valisi Mustafa Toprak, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve beraberindeki bir grup heyetin eşlik ettiği Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’ye, Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay tarafından üniversitedeki çalışmalar hakkında bilgiler verildi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmasına başlayan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Malatya’nın tüm sorunlarıyla yakından ilgilenen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’nin aynı hassasiyetle İnönü Üniversitesinin sorunlarıyla da ilgilendiğini ifade etti. İnönü Üniversitesinin her alanda daha ileriye taşınması noktasında çalıştıklarını vurgulayan Rektör Prof. Dr. Kızılay, “Öncelikli hedeflerimizden biri, dünya ve ülkemiz üniversiteleri sıralamasındaki yerimizi ileriye taşımaktır. Dolayısıyla ülkemiz üniversiteleri arasındaki yerimizin kısa vadede ilk 50’ye, sonrasında ise ilk 10’a çıkartılması, dünya üniversiteleri arasındaki yerimizin ise ilk 500’ün içerisinde olması için çaba göstereceğiz. Turgut Özal Tıp Merkezi ile sağlık alanındaki gelişmelerimizi her yönde ilerleteceğiz ve Onkoloji Hastanesinin en kısa zamanda hayata geçirilmesi ve hizmet vermesi için özel gayret göstereceğiz. Her konuda yardımlarını bizlerden esirgemeyen Sayın Bakanımız Bülent Tüfenkçi ve ilgili mülki idarecilerimizin de desteğiyle üniversitemizi daha da ileriye taşıyacağız.” dedi.

İnönü Üniversitesinin ilimiz, bölgemiz ve ülkemiz için bir değer olduğunu vurgulayan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, “Şehirler için üniversiteler çok kıymetlidir. Çünkü üniversiteler bulunduğu şehrin eğitimine, kültürüne ve ekonomisine önemli katkıda bulunurlar. Özellikle genç nüfusa sahip ülkemizin eğitim noktasındaki ihtiyacı göz önünde bulundurulduğunda, üniversitelerin önemi daha çok anlaşılmaktadır. Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Kızılay ile birlikte İnönü Üniversitesinin birçok konuda daha ileri noktalara taşınacağından hiç şüphe duymuyorum. Üniversitemizin gelişimi hususunda kendilerine desteğimiz her zaman olacaktır. Rektörlük görevinde başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay tarafından seramik vazo hediye edilen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, İnönü Üniversitesi Havuz Başı sosyal tesisinde onuruna verilen yemeğin ardından üniversiteden ayrıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 72
Bu Ay : 7195
Toplam : 11944

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom