Tecde-Yeşilyurt yolu sona yaklaştı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Tecde-Yeşilyurt yolunda sürdürdüğü değişim-dönüşüm ve yenileme çalışmalarının büyük bölümünü tamamladı.

Tecde-Yeşilyurt yolu sona yaklaştı Malatya İlçe

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Tecde-Yeşilyurt yolunda sürdürdüğü değişim-dönüşüm ve yenileme çalışmalarının büyük bölümünü tamamladı. Caddenin 4 kilometrelik bölümünde çalışan Büyükşehir Belediyesi, yolu kış ayları gelmeden bitirmeyi hedefliyor.

Yeni yol açma çalışmaları, prestij cadde düzenlemeleri, yeni sembol mekanları gibi bir çok projeyle Malatyalıların gönüllerini fetheden Büyükşehir Belediyesi dur durak bilmeden hizmet üretmeye devam ediyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Tecde-Yeşilyurt yolunda devam eden çalışmaları inceleyerek, çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Geziye Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar, bazı daire başkanları, şube müdürleri, Tecde Muhtarı Ali Yiğit ile Çilesiz Mahalle Muhtarı Ahmet Yılmaz Büker katıldılar.

Çakır: Tecde-Yeşilyurt Yolu yapılan çalışmalarla güzel bir bulvara dönüştü

Tecde-Yeşilyurt yolunun 20 metreden 50 metre genişliğine çıkarıldığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ulaşım noktasında Malatya’nın önemli yükünü çeken Tecde-Yeşilyurt yolunun, yapılan düzenleme çalışmalarıyla güzel bir bulvara dönüştüğünü söyledi.

MASKİ Genel Müdürlüğünün Tecde-Yeşilyurt yolunun altyapısını yenilediğini ifade eden Çakır, “Birçok kurumumuz 4 kilometrelik alanda bütün altyapılarını yeniledi. Maski Genel Müdürlüğümüz 7 kilometre yeni içmesuyu hattı yaptı. İçmesuyu hatları çelik borularla değiştirildi. Kanalizasyon hatları baştan aşağı yenilendi. 4 kilometrelik yeni yağmur suyu drenaj hatları yapıldı.

Altyapı çalışmalarının devamında üstyapı çalışmalarına geçtik. Yürüyüş yolları, bisiklet yolları, kaldırımların yanı sıra aydınlatma ve yeşillendirme çalışmaları yapıyoruz. Çalışmaların büyük kısmı tamamlandı. Bu tablonun oluşması zahmetli ve bir o kadar da yorucu olmasına rağmen artık sona yaklaştık. Bu tür projeler Malatya’ya ayrı bir değer katıyor. Biz bölgenin gelişimine paralel olarak 16 önemli caddeyi Malatya’ya kazandırdık. Tecde planlı gelişimiyle Malatya’nın en güzel yerlerinden biri haline geldi” şeklinde konuştu.

Muhtar Büker: Ortaya çıkan tablo hepimizi mutlu ediyor

Tecde ve Çilesiz bölgesinin sağlıklı gelişmesinde Büyükşehir Belediyesinin önemli katkılarının olduğunu ifade eden Çilesiz Mahalle Muhtarı Ahmet Yılmaz Büker, “Güzel günler bölgemizi bekliyor. İşlerin sonuna geliyoruz. Ortaya çıkan tablo hepimizi mutlu ediyor. Çocuklarımıza daha iyi bir Malatya bırakmak için bizde Malatyalılar olarak belediyemize gerekli desteği vermeliyiz. Hizmetleri için Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Muhtar Yiğit: Çalışmalar bizleri ve vatandaşları memnun etti

Tecde’ye uzun yıllar gelmeyen insanların Tecde’nin yeni halini gördüklerinde geçirdiği değişimi hayretle izlediklerini belirten Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit, “Tecde-Yeşilyurt yolu çok güzel bir görünüme kavuştu. Geniş ve ferah yolları, bisiklet yolları, yürüyüş yolları ve diğer düzenlemeler bizleri memnun ettiği gibi vatandaşları da mutlu ediyor. Tecde şelalesinde yolumuza ayrıca renk ve güzellik kattı. Onunda çevre düzenlemesi devam ediyor. Çalışmalar bittiğinde Tecde daha güzel olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 432
Bu Ay : 3076
Toplam : 3076

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom