Ülkemizin kalkınmasına destek olacağız

Malatya Büyükşehir Belediyesi, özellikle yol sorunlarının çözümü noktasında var gücüyle çalışmaya devam ediyor.

Ülkemizin kalkınmasına destek olacağız Malatya Haber

Malatya’nın 13 ilçesinin var olan altyapı problemlerinin çözümü noktasında 2 yıldır durmaksızın çalışan Malatya Büyükşehir Belediyesi, özellikle yol sorunlarının çözümü noktasında var gücüyle çalışmaya devam ediyor.

Darende’nin önemli grup yollarından biri olan Başkaya, Üçpınar, Sakarya, Kölükler, Şahinler, Barındır grup yolu genişletilerek asfaltlanırken, Akova Irmaklı grup yolu da ikinci kat asfalt ile kaplandı.

35 kilometre uzunluğundaki Başkaya - Barındır grup yolunda birinci etap çalışmaları kapsamında 15 kilometrelik bölüm genişletilerek asfaltlandı. 3.5 metre genişliğindeki yol 7 metre genişliğine çıkarıldı. 14 kilometre uzunluğundaki Akova - Irmaklı yolunun ise bakım ve onarımı yapılarak asfaltlandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Başkaya – Barındır grup yolu ile Akova ve Irmaklı mahallelerinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek, vatandaşlarla bir araya geldi. Geziye Darende Kaymakamı Ali Türk, Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser, AK Parti Darende İlçe Başkanı Süleyman Şimşek, bazı meclis üyeleri, daire başkanları ve şube müdürleri de katıldılar.

Gelişen Türkiye’nin izlerini Büyükşehir Belediyemiz her yerde hissettiriyor

Gittiği her mahallede Türk Bayrakları eşliğinde büyük bir ilgiyle karşılanan Başkan Çakır’a vatandaşlar yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler. Darbe girişiminin Türk Bayrağına olan sevgiyi daha da artırdığını belirten vatandaşlar; “Eğer darbe gerçekleşseydi. Bugün bizler bu hizmetleri alamazdık. Türkiye uzun yıllar geriye gidecekti. Milletimiz geçmişte yaşanan darbelerden ders çıkararak bu darbenin gerçekleşmesine izin vermedi. Kalkınan, gelişen Türkiye’nin izlerini Büyükşehir Belediyemiz her yerde hissettiriyor. Emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyoruz” dediler.

Çakır: Kalkınma yerelde başlar

Büyükşehir Belediyesinin Malatya’nın her yerine farklı birçok hizmeti götürdüğünü belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ilçelerin yol sorunlarının çözümünde Büyükşehir Belediyesinin gayretli bir şekilde çalıştığını söyledi.

Malatya’nın ilçelerinde çalışmanın zorluklarını bildiklerini vurgulayan Başkan Çakır, “İlçelerimizin büyük bölümü coğrafik yapı nedeniyle çok dağınık. Bu şartlara rağmen bıkmadan, usanmadan, sabırla sorunları çözmek için çalışıyoruz. Darende de hızımızı düşürmeden yüksek tempoda devam ediyoruz.

Ülkemiz çok buhranlı dönemlerden geçiyor. Birlik beraberlik içerisinde ülkemizi kalkındırmaya devam edeceğiz. Biz bu kalkınma hamlesine Malatya’da hizmetlerimizle destek olacağız. Şunu iyi biliyoruz ki kalkınma yerelde başlar. Bugün ürettiğimiz hizmetleri yerinde gördük. Vatandaşlarımızın hizmetlerimizden dolayı mutlu olması bizleri de sevindiriyor” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 441
Bu Ay : 7587
Toplam : 7587

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom