Başkan Çakır, Yazıhan'da inceleme yaptı

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır Yazıhan ilçesine bağlı mahalle yolarında yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Başkan Çakır, Yazıhan'da inceleme yaptı Malatya İlçe

Yazıhan ilçesinde gerçekleştirilen inceleme gezisine Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanısıra AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Yazıhan İlçe Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, daire başkanları, şube müdürleriile mahalle muhtarları katıldı.

Muhtarlardan Başkan Çakır’a teşekkür

Yol çalışmalarının yapıldığı Ambarcık, Şevki Çiftliği, Yukarı Boyaca, Gövük, Aşağı Boyaca Mahalle muhtarları adına konuşan Ambarcıkmahalle muhtarı Muharrem Özen, çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye BaşkanıAhmet Çakır’a teşekkür ederek,“30 km’lik yolumuzun asfaltı tamamlandı. Birçok mahallemizde çalışmalar devam etmekte. Malatya’mıza ve köylerimize yapmış olduğunuz bu hizmetlerden dolayı başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

Öztürk: 30 km ikinci kat asfalt serimi yapıldı

Yazıhan’da yapılan asfaltlama çalışmalarının yerinde incelendiğini belirten Yazıhan İlçe Belediye Başkanı Nevzat Öztürk ise, “Büyükşehir Belediyemiz Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından şu anda Gövük, Yukarı Boyaca, Aşağı Boyaca, Ambarcık ve Şevki Çiftliğinde 30 km ikinci kat asfalt serimi yapıldı. Asfalt çalışmalarının yanı sıra Başpınar mahallesinde bir köprü yapıldı. Mahallelerimizin birçoğunda asfaltlama çalışmaları devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese yapılan bu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 

Çakır: En ücra köylerde bile asfalt çalışması yapıyoruz

Yazıhan ilçesine bağlı mahallelerde asfaltlama çalışmalarının devam ettiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yollara her zaman önem verdiklerini söyledi. Çakır, “Büyükşehir Belediyesi olarak yollara he zaman önem verdik. Yolların standartlara uygun hale getirilmesi, ulaşımı daha seri hale getiriyor. Kırsal mahallelerin yollarının yapılması o mahallelerin ihtiyaçlarına daha çabuk ulaşması anlamına geliyor. Biz bundan dolayı en ücra köyler dahil olmak üzere, her yerde asfalt çalışması yapıyoruz. Bu çalışmaları yaparken mutlaka menfez ve köprü çalışmaları da yapıyoruz. Malatya genelinde 18-20 menfez ve köprü çalışmamız devam ediyor” dedi.

Yazıhan genelinde 30 km uzunluğunda asfalt serimi yapıldığını kaydeden Başkan Çakır, “Ekiplerimiz 2 ay daha burada asfalt çalışmalarına yoğun bir şekilde devam edecekler. Hava sıcaklığının 40 dereceyi bulduğu zor şartlarda çalışmalarını sürdüren saha ekibimizi kutluyorum. Bu yollarımızın hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Şahin: Yollar medeniyeti simgelemekte

Yazıhan ilçesindeki çalışmaları Büyükşehir Belediye Başkanı ile birlikte sahada incelediklerini belirten AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise, “Biraz önce sayın Başkanımızın da ifade ettiği gibi çok zor şartlarda çalışan arkadaşlarımı kutluyorum. Yollar medeniyeti simgelemektedir. Yollar Köyde ve Şehirde yaşayan 7’den 70’e herkesin hayatını kolaylaştırmaktadır. İlçe ve Köylerimizi ziyaretimiz sırasında görmüş olduğumuz bazı sıkıntıları sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza ilettiğimizde onlarda kendi programlarına alıyorlar ve hızlı bir şekilde bu sıkıntılar çözüyorlar. Cenab-ı Allah güç kuvvet versin, gerçekten yerel yönetimlerin yaptığı hizmetlerin hem seri hemde erişilebilir olmasından dolayı vatandaşımızın duasını alıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Allah hayırlı etsin” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 360
Bu Ay : 8419
Toplam : 8419

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom