İnci Çeyiz yoğun ilgi görüyor

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi kadınlarının başlatmış olduğu “İnci Çeyiz” projesi ile de kadınlara destek olmaya devam ediyor.

İnci Çeyiz yoğun ilgi görüyor Malatya Haber

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi kadınların sosyal ve kültürel anlamda gelişimlerine katkıda bulunmak amacıylayapmış olduğu bilinçlendirme çalışmalarının yanı sıra, kadınların ekonomik döngünün içinde aktif bir üretici olmaları yönünde başlatmış olduğu “İnci Çeyiz” projesi ile de kadınlara destek olmaya devam ediyor.

Birçok ihtiyaç sahibi kadının ev ekonomisine katkıda bulunması amacıyla ev hanımlarının el ürünlerini satışa sundukları İnci Çeyiz Mağazasına ürün getiren kadınların sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Yeni Cami karşısında ve Sanat Sokağı’nda yer alan mağazalarda satışa sunulan çeyiz ürünleri, bebek kıyafetleri, dekoratif ev ürünleri, takı tasarım ürünleri büyük ilgi çekiyor.

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Saliha Bulut, kadın meclisi bünyesinde oluşturulan bir kurul tarafından fiyatlandırmanın yapıldığını ve satılan ürünlerin parasının bizzat ürünü getiren kişilere teslim edildiğini söyledi. Kadınların elde ettikleri gelir ile çocuklarının eğitim giderleri başta olmak üzere birçok masrafı karşılayabildiklerini vurgulayan Bulut, özellikle il dışından gelen misafirlerin el ürünlerine büyük bir ilgi gösterdiklerini yurt içi ve yurt dışından çok fazla sipariş aldıklarını ifade etti.

Her Çarşamba Sanat Sokağı içinde yer alan Kent Konseyi Genel Sekreterliğine bayanların ürün getirebileceğini söyleyen Bulut, “ Bizlere bu imkânları sunan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’a ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 942
Bu Ay : 4740
Toplam : 4740

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom