Bu bölgenin ulaşımı rahatlayacak

Malatya Büyükşehir Belediyesi Çolakoğlu Mahalle yolu ile 30 kilometre uzunluğunda olan Yaygın Puluşağı, Mengin grup yolunda çalışmalar yapıyor.

Bu bölgenin ulaşımı rahatlayacak Malatya İlçe

Büyükşehir Battalgazi de 14 mahallede çalışıyor

Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Çakır, şartlar ne olursa olsun çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

Ramazan ayında da saha çalışmalarına yoğun bir şekilde devam eden Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi ilçesinde asfaltlama çalışmaları yapıyor.

Hava sıcaklarının aşırı yükselmesine rağmen çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi ilçesinde 14 mahallede 37 kilometre uzunluğunda asfaltlama çalışması, 49 kilometre de bakım onarım çalışması yaptı.

Büyükşehir Belediyesi ayrıca Çolakoğlu Mahalle yolu ile 30 kilometre uzunluğunda olan Yaygın Puluşağı, Mengin grup yolunun 18 kilometrelik bölümünde de yol genişletme çalışmaları yapıyor.

Battalgazi ilçesinde Şanlıkaya Mahallesinde 1.5 km. Karaköy Mahallesinde 2.1 km. Pınarbaşı Mahallesinde 2.1 km. orduzu ana caddesinde 2.4 km. Bulgurlu Mahallesinde 4.2 km. Baraj çevresinde 2 km. Düzyol Mahallesinde 1.2 km. Pelitli Mahallesinde 6.3 km. Hacı Yusuflar Mahallesinde 1 km. Çakıran Mahallesinde 7 km. Hisartepe Mahallesinde 1.3 km. 3.9 km. uzunluğundaki Alişar İslamköy grup yolu ile 2 km. uzunluğundaki Çolakoğlu Adagören grup yolunda asfalt kaplama çalışmalarının büyük bölümünü tamamladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, çalışmaların devam ettiği bazı mahallelerde incelemelerde bulunup, mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Geziye bazı belediye meclis üyeleri, genel sekreter yardımcıları, daire başkanları ve şube müdürleri de katıldı.

Malatya Büyükşehir Belediyesinin hizmet üretme noktasında önemli bir misyon üstlendiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatyalılara hizmetin en iyisini verebilmek için geceli gündüzlü çalıştıklarını söyledi.

Büyükşehir Belediyesinin Malatya’nın her noktasında çalıştığını ifade eden Başkan Çakır, “Battalgazi ilçemizin kırsal bölgelerinde yer alan 14 mahallemizin yol sorununu çözdük. Bu çalışmalarımızı inceleyip, mahalle sakinleriyle bir araya geliyoruz. Geçen yılı rekorla kapattığımız yol çalışmalarına bu yıl da devam ediyoruz. Yol yapmak çok zahmetli bir iş, öyle birkaç günde olup biten işler değil. Biz yollarımızı asfaltlamadan önce altyapı güçlendirme ve genişletme çalışmaları yapıyoruz. Hele birde arazi şartları sarp ve kayalık ise bu çalışmalar aylar alıyor, hatta yıllar alıyor. Bıkmadan yılmadan her şartta bu çalışmalara devam ediyoruz. Ramazan ayında aşırı sıcaklara rağmen güzel işler üreten çalışanlarımıza ve ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Mahallelerinde yapılan çalışmaları değerlendiren bazı mahalle muhtarları ise yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirerek Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ettiler.

Çalışmalardan son derece memnun olduklarını ifade eden vatandaşlar Başkan Çakır’a teşekkür ederek, “Tozdan, çamurdan geçilmez yolları yaptınız. Bu Ramazan ayı bölgemizde çok farklı yaşanıyor. İnsanlar uzun bir süre sonra kapı pencere açıp kapı önünde oturuyor. Çay demleyip kapısının önünde bu keyfi sürüyor. Önce içme suyu ile kanalizasyon sorunumuz çözüldü. Şimdi de yollar pırıl pırıl oldu. Mahallelerimiz bu hizmeti uzun zamandır bekliyordu. Ellerinize sağlık” şeklinde konuştular.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 729
Bu Ay : 2047
Toplam : 2047

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom