Büyükşehir Meclisi toplandı

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı ilk toplantısı, 8 Haziran Çarşamba günü Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır başkanlığında yapıldı.

Büyükşehir Meclisi toplandı Malatya Haber

Saat 14.00’de Büyükşehir Meclis Salonu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardındanyapılan toplantı sırasında, Ramazan ayının hayırlar getirmesi temennisinde bulunan Başkan Çakır, “Ramazan ayı inşallah tüm İslam coğrafyasına huzur ve barış getirsin. Ramazan dayanışma, kaynaşma ayıdır. Yetimlerin, öksüzlerin komşuların gözetildiği özel aylar. İnşallah bizlere de ramazanı dolu dolu geçirmek nasip olur” dedi.

İstanbul ve Mardin Midyat’ta meydana gelen terör olaylarını da kınayan Başkan Çakır, “Terörle hiçbir yere varılamayacağının bilinmesi gerekmektedir.  Ülkemizin birlik, bütünlüğü, istikrarı ve düzeni için kenetlenmemiz lazım. Allah böyle bir acıyı bir daha milletimize yaşatmasın. Şehit olmuş bütün güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Ayrıca Alman meclisinin almış olduğu bir karar var,bunu kınadığımızı da belirtmek istiyorum. Bugün bütün dünyanın gıpta ile izlediği bir olay var ülkemizde. Şu anda mazlumlara, yetimlere, göçe ve soykırıma tabi tutulmuş halklara sahip çıkan bir tek Türkiye var. 3,5 milyon insana kucak açmışız ve onların bütün ihtiyaçları ile ilgilenen bir ülkeyi soykırım ile suçlamak gerçekten akıllara ziyan” dedi.

Başkan Çakır’ın konuşmasından sonra gündem dışı verilen teklifler gündeme alınarak, maddelerin görüşülmesine geçildi.

Gündem maddeleri arasında bulunan bazı maddeler görüşülerek karara bağlanırken, bazı maddeler bir sonraki toplantıya, bazı maddeler ise ilgili komisyonlara havale edildi.

Muhammet Ali Clay ismi verildi

Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak hizmet vermekte olan Salköprü Spor Salonuna, geçtiğimiz gün hayatını kaybeden ve duruşu ile bütün dünyanın takdirini kazanmış Muhammet Ali Clay isminin verilmesi için verilen teklif de görüşülerek kabul edildi.

Kafe 5 Yıllığına Esenlik LTD. ŞTİ’ye kiralandı

Mülkiyeti Malatya Büyükşehir Belediyesine ait olan Hürriyet Parkı içerisinde bulunan kafenin 5 yıllığına KDV Hariç 10 bin TL’ye Esenlik Şirketine kiraya verilmesine ilişkin gündem maddesi görüşülerek kabul edildi.

S Plaka Tahsis Ücretleri taksitlendirildi

S Plaka tahsis ücretlerinin taksitlendirilmesine ilişkin gündem maddesi de görüşülerek karara bağlandı. Daha önceki meclis toplantılarında belirlenen S Plaka Tahsis ücretlerinin biri peşin olmak üzere 4 eşit taksit halinde ödenmesine karar verildi.

Haziran Ayı ll. Oturumu

Malatya Büyükşehir Meclisi, Haziran Ayı toplantısıll. oturumu 13 Haziran Pazartesi günü saat 14.00’de yapmayı kararlaştırdı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 15
Bugün : 418
Bu Ay : 741
Toplam : 741

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom