Otobüslerde temizlik yapıldı

Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmak için çalışan MOTAŞ, yolcuları daha temiz bir ortamda taşımak için araçlarında detaylı temizlik yapmaya başladı.

Otobüslerde temizlik yapıldı Malatya Haber

Her gün binlerce yolcuya hizmet veren MOTAŞ otobüsleri ve trambüsleri servis dönüşü garajlarda her gece temizlik ünitesi tarafından iç-dış temizlikten geçirilerek sabah servise hazır hale getiriliyor.

Her gün temizlenen otobüsler, mikrop ve zararlı organizmalara karşı dezenfekteedilerek güvenli hale getiriliyor. Ancak yapılan temizliğin yanında detaylı temizlik ve ilaçlama için özel bir şirketle anlaşan MOTAŞ, Malatyalıların daha sağlıklı ve hijyenik bir ortamda seyahat etme imkanı sunmaya çalışıyor.

MOTAŞ’tan yapılan açıklamada, müşterileri daha temiz, daha hijyenik araçlarla taşımak için başlattıkları detaylı temizlikle araçların tüm iç yüzeyleri, tavan, yolcu koltuklarının arka-alt kısımları, camlar, reklam ekranları, yolcu tutamakları, kapı üstleri, şoför mahalli, torpido, cam kenarları, yan ve tavan yüzeyleri, havalandırma kapakları, araç içerisindeki tüm metal yüzeylerin buharlı makinelerle ilaçlı ve hijyenik temizlik malzemeleriyle temizlendiği anlatıldı.

Otobüs içinde en son, zemin temizliğinin yapıldığı, dış temizlik için otobüslerin dış yıkama fırçalarından geçirildiği belirtilen açıklamada, rutin temizlik işlemlerinin gecenin geç vakitlerine kadar sürdüğü ve araçların servise hazır hale getirildiği vurgulandı.

Açıklamada, "temizlik işlemlerine ek olarak mekanik bakım öncesi ve sonrasında da temizleniyor. Kullanılan temizlik maddeleri uygulanan yüzeye uygun şekilde seçiliyor. Otobüslerin bağlı bulunduğu garajlarda gece geç saatlerde uygulanan temizlik ve dezenfekte işlemleri sayesinde araçlar, her türlü mikrop ve zararlı organizmalara karşı güvenli hale getiriliyor" denildi.

“Araçlarımızı fabrika ayarlarına döndürüyoruz”
Yapılan temizlikle ilgili bilgi veren MOTAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, "İlaçlamayı uluslararası kalite belgeli ve Sağlık Bakanlığı ruhsatlı korozif, kanserojen ve genlere zarar vermeyen, cildi ve gözleri tahrip etmeyen maddeler ile yapıyoruz. Özel giysisi, maskesi ve eldiveni bulunan şirket elemanları, ellerindeki püskürtme cihazıyla yolcu tutamak ve tutamak boruları, koltuk ve kapı tutma yerleri gibi temasın yoğun olduğu yerleri ilaçlıyor. Ayrıntılı olarak temizlenen araçlarımız özel kimyasallarla ve buharlı makinelerle temizlenerek adeta fabrika ayalarına döndürülüyor. İmalattan yeni çıkmış araç gibi bakterilerden arındırılmış olarak servise hazır hale getiriliyor. " ifadelerini kullandı.

Tamgacı açıklamasında ayrıca Mart ayında yaptırdıkları ‘Müşteri Memnuniyeti Anketi’ni hatırlatarak; “ankette bazı müşterilerimizin araçların temizliğinden şikayetçi olduklarını da göz önünde bulundurarak, başlatmayı planladığımız detaylı temizliğin tarihini öne aldık. Çünkü müşteri memnuniyeti birinci önceliğimizdir” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 672
Bu Ay : 3645
Toplam : 3645

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom