Çatlı'nın sır özel albümü

Çatlı'nın özel albümününde, hayatta iken çekilen son fotoğrafından, İnterpol tarafından aranırken yaptığı geziye birçok özel fotoğraf var

Çatlı'nın sır özel albümü Türkiye-Dünya

Susurluk skandalının kilit ismi 'reis' lakaplı Abdullah Çatlı'nın özel albümünü star ele geçirdi. Çatlı'nın, 2 yaşında çekildiği ilk fotoğrafından, ilkokul, ortaokul, lise ve ülkücü hareketle tanışıp 'Reis' ünvanını aldığı üniversite yıllarından kareler bulunan albümde, eşi ve kızları Gökcen ve Selcen ile birlikte çekilmiş çok sayıda fotoğrafta bulunuyor. Fotoğrafların çekildikleri yerler Abdullah Çatlı'nın hakkındaki yakalama emri ve mahkumiyet kararı olmasına rağmen Türkiye'de rahatça dolaşabildiğini ortaya koyuyor.

'BAZILARIN BEN BİLE İLK KEZ GÖRDÜM'

Çatlı albümü, kızı Gökçen Çatlı ve kardeşi Zeki Çatlı'yı da şaşırttı. Çatlı'nın özel albümündeki her fotoğrafın hiyakesini tek tek star'a anlatan kardeşi Zeki Çatlı, bazı fotoğrafları kendisinin de ilk kez gördüğünü söylerken duygusal anlar yaşadı. Özellikle 9 yaşında iken abisi ile çektirdikleri fotoğraf Zeki Çatlı'nın gözlerini yaşarttı.

BABAMLA TÜRKİYE'Yİ KARIŞ KARIŞ GEZDİK

Abdullah Çatlı'nın kızı Gökçen Çatlı da babasının ortaya çıkan aile fotoğrafarını görünce çok duygulandı. Albümdeki her karede yıllar öncesine giden Çatlı, babası hayattayken hep ailecek gezdiklerini, Türkiye'de gezilmedik, görülmedik yer bırakmadıklarını söyledi.

'BU RESMİ KAVUŞUNCAYA KADAR SAKLA'

Albümündeki her kareyi en ince ayrıntısına kadar anlatan Gökçen Çatlı, en çok hapiste yatan babasına yazdığı mektubu görünce duygulandı. "Biz o zaman Selcan ile Victor Hugo İlkokulu'nda okuyorduk. Birlikte çektirdiğimiz fotoğrafın arkasına 'Baba bu resmi kavuşuncaya sakla' demiştik. Sonradan gördük ki, babam hakikatten o fotoğrafı hep saklamış" dedi.

Kazadan 2 yıl önce Gökçen'le

Abdullah Çatlı, Florya'daki evinde kızı Gökçen Çatlı'yla Susurluk kazasından iki yıl önce objektife böyle gülümsedi. Kaçak bulunduğu yurt dışından 1991'de yurda girdikten sonra Abdullah Çatlı yaşamını yitirene kadar bu evde Mehmet Özbay sahte kimliğiyle yaşadı.

Kardeş Zeki Çatlı anlattı

Zeki Çatlı, ağabeyi Abdullah Çatlı ile birlikte 9 yaşında iken çekildiği fotoğrafını görünce şaşkınlığını gizleyemedi. Çatlı'nın ilk fotoğrafı 2 yaşında iken Nevşehir'de bir fotoğraf stüdyosunda çekilmiş.

Her yerde aranırken ülke turu yaptı

12 Eylül darbesinin hemen ardından tüm arkadaşlarının yurt dışına çıkmasını sağladıktan sonra ağabeyi Abdullah Çatlı'nın Göztepe Ethem Efendi Caddesi'ndeki bir evde saklandığını aktaran Zeki Çatlı, ağabeyinin yurtdışına çıkmadan bir gün önce anne ve babası ile vedalaştığını ve fotoğraf çektirdiğini söyledi. Albüme göre Çatlı, dünya çapında interpol kararıyla aranırken gizlice Türkiye'ye girdiği 1991'den sonra eşi Meral, kızları Gökçen ve Selcen ile birlikte Türkiye turu atmış. Zeki Çatlı, ağabeyinin "Eşim ve çocuklarım benim yüzümden çok çektiler. Artık bir dediklerini iki etmeyeceğim" diyerek kendisini ailesine adadığını anlattı.

'REİS' ÇATLI

Üniversiteyi kazanarak Nevşehir'den Ankara'ya gelen ve bir anda ülkücü camia içerisinde kendine özel bir yer edinen Çatlı, kaldığı Site Öğrenci Yurdu'nu ülkücülerin özerk bölgesi haline getirdi. O dönemin hızlı ülkücülerinden 'Yanta' lakaplı arkadaşıyla birlikte fakülte de sol görüşlü öğrenciler üzerinde etkili oluyorlardı.

Çatlılar'ın ilk heyecanları

Çatlı, liseyi bitirir bitirmez 1974'te Nevşehir Büyük Sinema Salonu'ndaki düğünle Meral Çatlı ile hayatını birleştirdi. Evlendikten kısa süre sonra okumak için eşini bırakıp Ankara'ya giden Çatlı, bir kızı olduğunu telgrafla öğrendi. Apar topar Nevşehir'e koşan Çatlı, henüz iki günlük kızı Gökçen ile fotoğraf çekildi.

Kaçak Çatlı Fransa'da hangi işleri yaptı

Çatlı, Cezaevi müdürünün, 'Burdan kuş uçmadı, kervan geçmedi. Kaçmayı aklından çıkar' demesinden bir yıl sonra İsviçre'deki Zog Cezaevi'nden kaçtı. Çatlı'yı Ayçiçeği tarlasında kızları ile birlikte gösteren fotoğrafın Fransa'da çekildiğini söyleyen kardeş Çatlı, "Kimse bilmez ama orda abim, pamuk tarlalarında ırgatlık yaptı, su depolarını yıkayarak geçimin sağladı" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 567
Bu Ay : 7713
Toplam : 7713

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom