CHP'den büyük kopuş

Hikmet Çetin, bir dönem genel başkanlık da yaptığı CHP'den ayrılacağını açıkladı. Çetin, Sarıgül liderliğindeki TDH'ye katılacak

CHP'den büyük kopuş Malatya Siyaset

Halen CHP üyesi olmasına karşın Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül liderliğindeki Türkiye Değişim Hareketi (TDH) ile birlikte hareket etmesi tartışma yaratan Hikmet Çetin, CHP’den ayrılacağını açıkladı.
TDH’de Sarıgül’le birlikte hareket etmesine karşın CHP üyeliklerini sürdüren bazı isimleri eleştiren CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, “Hemen yarın olmak koşuluyla istifalarını vermezlerse tamamını disipline göndereceğim” ifadesini kullanmıştı.

CNNTürk’ün konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Çetin şunları kaydetti:
“Tekin benim muhatabım değil. Bugün Gürsel’in ve onun gibi yöneticilerin başka diyarlarda olduğundan beri ben CHP’li idim. 1956’dan beri. İl başkanı benim muhatabım değil. Onun partiye yaptığı katkı da belli. Benim ülkeye yaptığım siyasi katkı da belli. Başkaları hizipler, ayrımcılık yaparken ben partimin birliği ve ülkeye yararı için gerekeni yaptım. 9 yıldır zaten fiilen bağım yok. Hukuki bakımdan da gereği yapılacaktır. Yani ben CHP’de kalmayı düşünmüyorum. Çünkü CHP’nin Türkiye’ye bir yararı olacağına inanmıyorum. 4 seçime girdi, bu 5. seçime giriyor. Onlar alınan oydan memnunlar. Türkiye’de bir değişime ve gelişime ihtiyaç var. Ben sorun yaratacak değilim, gereğini her zaman yaparım.”

TDH’de başka isimler de var

Çetin dışında, halen TDH içerisinde, eski Bayındırlık Bakanı Onur Kumbaracıbaşı, eski Adalet Bakanı Mehmet Moğultay, eski CHP milletvekilleri Bülent Tanla, Hasan Aydın, İsmail Değerli, Muharrem Toprak da yer alıyor. Tekin’in söz konusu açıklaması üzerine Moğultay ve Tanla, CHP üyeliklerinin bir süre önce sona erdiğini açıkladı. CHP’nin SHP ile birleştiği 18 Şubat 1995 tarihli kurultayda Çetin genel başkanlığa seçilmişti. Çetin, 9 Eylül 1995’te yapılan 27. kurultayda gerçekleştirilen kongrede görevi Deniz Baykal’a devretmişti.Milliyet

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 1037
Bu Ay : 16085
Toplam : 16085

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom