Malatya haşere ile böyle başediyor

Elazığ Belediyesinden bir ekip Malatya'nın haşere ile mücadele yerinde görmek için Malatya Büyükşehir Belediyesine ziyaret gerçekleştirdiler.

Malatya haşere ile böyle başediyor Malatya Yaşam-Sağlık

Haşereyle mücadelede etkin bir çalışma sergileyen Malatya Büyükşehir Belediyesi, komşu il belediyeleri tarafından da örnek alınıyor.

Elazığ Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Selahattin Özay ve müdürlük çalışanlarının haşere ile mücadele konusunda fikir alış verişinde bulunmak üzere Malatya Büyükşehir Belediyesine bir ziyaret gerçekleştirdikleri bildirildi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Atık Yönetimi ve İlaçlama Şube Müdürlüğünde düzenlenen toplantıya katılan Elazığ Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Selahattin Özay, Malatya Büyükşehir Belediyesinin haşere ile mücadele konusunda yaptıkları çalışmaları takip ettiklerini ve daha etkin mücadele konusunda karşılıklı fikir alış verişinde bulunmaya devam edeceklerini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Atık Yönetimi ve İlaçlama Şube Müdürü Şaban Aşıcı da haşere ile mücadele konusunda Elazığ Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ile istişareye devam edeceklerini belirtti.

Daha sonra Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından haşere ile mücadele kapsamında yapılan çalışmalar sinevizyon eşliğinde anlatıldı. Sunum sırasında kimyasal mücadelenin yanısıra biyolojik mücadele, mekanik-fiziksel mücadele ve kültürel mücadele hakkında bilgiler verildi.

Ayrıca haşere ile etkin mücadele edilebilmesi amacıyla tüm mahalle muhtarları ile periyodik toplantılar düzenlenerek çalışmalar hakkında bilgiler verildiği, yine okullarda da öğrencilere haşere ile mücadele noktasında dikkat etmeleri gereken hususların anlatıldığı bilgilerine yer verildi.

Düzenlenen sunumun ardından gelen heyete, Malatya Büyükşehir Belediyesi Esenlik Şirketinin ilaç ve malzeme depoları gezdirilerek, ilaçlamada kullanılan ekipman ve ürünler hakkında da bilgiler verildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 672
Bu Ay : 3645
Toplam : 3645

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom