Tüfenkçi, Kılıçdaroğlu'nu İstifaya Çağırdı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, TOBB 72. Genel Kurulunda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu istifaya çağırdı.

Tüfenkçi, Kılıçdaroğlu'nu İstifaya Çağırdı Malatya Siyaset

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, TOBB 72. Genel Kurulunda yaptığı konuşmada ve sonrasında Bakanlıkta basın mensuplarına yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu istifaya çağırdı.

Bakan Tüfenkci  TOBB Genel Kurulunda yaptığı konuşmasında,  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel kuruldaki konuşmasına atıfta bulunarak, Türkiye'de bir ana muhalefet sorunu olduğunu söyledi.

"Türkiye'nin dönüşümüne önemli katkılar sunan TOBB Genel Başkanı'nı eleştirerek Türkiye'de bir yere varılamayacağını Anamuhalefet Partisi Genel Başkanı hala öğrenememiş." ifadesini kullanan Tüfenkci, Bakan olduğu günden bu yana TOBB'un önemli çalışmalarına şahitlik ettiğini dile getirdi. 

"Laiklikle sorunumuz yok"

Muhalefetin aklının karışık olduğunu ifade eden Tüfenkci, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kılıçdaroğlu diyor ki,  'Türkiye'de laiklik niye tartışılıyor?' Laikliğin tartışılmasına neden olan kendi uygulamaları. Kendi tarihlerine baksanız, 28 Şubat'taki laiklik uygulamalarına baksanız, daha önceki laiklik uygulamalarına baksanız o zaman Türkiye'de niye laiklik tartışılıyor onu kendisi çok daha iyi bilebilir. Bizim laiklikle sorunumuz yok. Cumhurbaşkanımız laiklikten ne anladığını bütün Türkiye'ye, dünyaya ilan etti ama burada laikliği anlamayan bir anamuhalefet partisi var." 

CHP'nin Anayasa'nın değişmesini istemediğini savunan Tüfenkci, "Darbe anayasasını savunacak kadar tutucu olan bir muhalefet partisi Türkiye'yi nasıl geliştirecek?" dedi.

Bakan Tüfenkci, daha sonra basın mensuplarına yaptığı değerlendirmede şöyle konuştu:

“Gerçekten CHP Genel Başkanı bizi fazla şaşırtmadı. Her zaman kullandığı ve kendine yakışan cümleleri sarf etti. Bu artık bir klasik haline geldi. Dün söylediğini bugün inkar eder hale dönüştü. Türkiye'nin yeni bir anayasaya ihtiyacı olduğunu defaatle ifade eden ana muhalefet lideri, bugün şaşırtıcı bir biçimde darbe anayasasını savunur hale geldi.

Kullandığı kelimelere bakıldığında, "Kansız olarak, son CHP milletvekili kalana kadar, kan dökülmeden bu anayasasa geçemez” cümlesi CHP'nin genlerinde olan darbeci zihniyeti ortaya çıkaran kodların tezahürüdür. Gerçekten parlamentoda yer alan, parlamentoyu savunan ve bu halkın seçtiği bir milletvekili, hele hele anamuhalefet partisi genel başkanı nasıl böyle bir cümle kullanır diye hayretler içinde kaldım. Siz eğer sivil iradeyi savunuyorsanız, milletin istediğinin dışında hiçbir bir şey olmayacağını bilmelisiniz. Anayasa değişikliği yapmanın usulleri zaten bellidir. Netice itibari ile de bu anayasa değişikliği, milletin önüne gidecek. Millet eğer kabul ediyorsa siz ne yapacaksınız? Darbe mi yapacaksınız? Bir ana muhalefet partisine yakışmayan bir durum. Bu durumda ben öncelikle kendi partisindeki milletvekillerinin bu milli iradeye karşı saygısızlık karşısında seslerini yükseltmesini bekliyorum. Kılıçdaroğlu'nu da bir kez daha istifaya davet ediyorum. Orada da ifade ettim. Halkın iradesini hiçe sayan bir anlayışın, mecliste yer alması ve meclisteki iradeyi de yok sayarak bunu kanla bastırmaya çalışması doğrusu her türlü izahtan verastedir. Bu cümleler bana göre demokrasi tarihimize kara bir leke olarak düşmüştür.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 213
Bu Ay : 1531
Toplam : 1531

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom