Tüfenci'den Özal ve Hamido Mesjaı

Medeniyet tarihimizde iz bırakan bilim, sanat, devlet ve siyasi şahsiyetleri yetiştiren Malatya'mızın bağrından çıkan 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ve Belediye eski Başkanımız Hamid Fendoğlu'nun vefat yıldönümlerinde rahmet ve minnetle anıyoruz.

Tüfenci'den Özal ve Hamido Mesjaı Malatya Haber

Turgut Özal ve Hamit Fendoğlu önce Malatya, sonra Türkiye’de demokratik sağduyu ve toplumsal mutabakat noktasında birlik ve beraberliğin sağlanmasında öncü olmuşlardır. 

Türkiye'ye çağ atlatan ekonomik ve siyasal kalkınma hamlelerini gerçekleştiren Turgut Özal, kuşkusuz demokrasi, insan hakları ve özgürlükler alanında devrimler gerçekleştirmiş ve bu sayede milletimizin gönlünde taht kurmuştur.

Turgut Özal; Niyazi Mısrî ve Battalgazi ruhuyla Malatya’mızın sosyokültürel ikliminde yetişmiş bir evladı olarak, siyasal yaşamım üzerinde ilham kaynağı olmuş, her alanda öncülük ettiği köklü değişim ve dönüşümlerle dünyanın da büyük takdirini kazanmıştır. 

Türk müteşebbislerinin ufkunu açan, Turgut Özal, o dönemde ortaya koyduğu hedeflerle Türk İş dünyasına yeni bir vizyon kazandırmıştır.

Devlet'le Millet arasında muvazene unsuru olan Turgut Özal, düşünce ve teşebbüs hürriyetlerinin önündeki engelleri kaldırarak, Adiyatik'ten Çin Seddi'ne Büyük Türkiye moral ve motivasyonuyla ekonomik ve siyasal kalkınma hamleleriyle ülkemize büyük bir dinamizm  kazandırmıştır.

AK Parti hükümetleri, Hamido'ya kurulan tuzaklar gibi her türlü kumpas ve kaos planlarına rağmen, Turgut Özal'ın temellerini attığı projeleri idame ve ikame noktasında azimli ve kararlıdır.

Türk demokrasi tarihinin en karanlık günlerinden biri olan 17 Nisan 1978 tarihinde gelini ve iki torunu ile birlikte faili meçhul bir suikastleşehid edilen  Malatya Belediyesi eski başkanlarından Hamid Fendoğlu, anti demokratik zihniyetin baskıları karşısında gözükara cesareti ve vakarıyla, daima minnetle anılacaktır.  

8. Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ı ve Malatya eski milletvekili ve belediye başkanı Hamit Fendoğlu’nu vefatlarının yıldönümü vesilesiyle rahmet ve minnetle anıyorum.

Değerli ailelerine, Malatyalı hemşerilerime ve milletimize  başsağlığı diliyorum.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 73
Bu Ay : 2617
Toplam : 2617

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom