Özal'ı Rahmetle anıyoruz

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Hamit Fendoğlu ve Turgut Özal’ın ölüm yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Ülkemizin çok zor dönemler geçirerek bugünlere geldiğini belirten Polat: “Yeni Türkiye’nin yolunu açanları rahmet anıyoruz.” dedi.

Özal'ı Rahmetle anıyoruz Malatya Haber

Başkan Polat "8. Cumhurbaşkanımız rahmetli Turgut Özal'ı vefatının 23. yıldönümününde rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. Türkiye’nin geleceği adına devrim niteliğinde adımlar atan, yaptıkları ile ülkemizi uluslararası arenada söz sahibi ülkelerden kılan, Hemşehrimiz, büyük devlet adamı 8. Cumhurbaşkanımız Turgut Özal'ı Türk Milleti asla unutmayacaktır. Türkiye'nin kabuğunu kırmasının önünü açan merhum Özal’ın, dönemin zor şartlarında yaptıkları bugün çok daha net bir şekilde anlaşılmaktadır.

Bu vesileyle 8. Cumhurbaşkanımız rahmetli Turgut Özal'a bir kez daha Yüce Mevla'dan gani gani rahmet ve mağfiret diler, minnet ve saygıyla anıyorum. Mekânı cennet olsun.

Malatyamızın en önemli siyasi aktörlerinden biri olan ve yine 8.Cumhurbaşkanımız Turgut Özal gibi bir 17 Nisan günü, hain bombalı saldırı sonucu kaybettiğimiz Malatya Belediyesi eski Başkanlarından Hamid Fendoğlu'nu da rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.

17 Nisan 1978 tarihinde meydana gelen olayda, Bağımsız Belediye Başkanımız Hamid Fendoğlu, bombalı paketin patlaması üzerine şehit edilmişti. Bu alçak saldırıda gelini ve 2 torunu ile birlikte katledilen değerli belediye başkanlarımızdan rahmetli Fendoğlu, Malatya'ya hizmet etme aşkı ile çalışan, Malatya'mızın yetiştirdiği örnek şahsiyetlerden biriydi.

Bu vesileyle Malatya Belediyesi eski Başkanlarından Hamid Fendoğlu'nu bir kez daha Yüce Mevla'dan gani gani rahmet ve mağfiret diliyor, minnet ve saygıyla anıyorum. Mekânı cennet olsun.” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 475
Bu Ay : 798
Toplam : 798

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom