Büyükşehir'e 3'ncülük Ödülü

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal projeleri Türkiye genelinde ses getirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda Sanat Merkezi projesiyle 2010 yılında Türkiye 1’ncisi olan Malatya Belediyesi, şimdi de yeni yapılan Sanat Merkezi ve Sanat Sokağı ile Türkiye 3’ncülüğü ödülü aldı.

Büyükşehir'e 3'ncülük Ödülü Malatya Haber

AK Parti tarafından her yıl yapılan Geleneksel Yerel Yönetimler Sempozyumu’nun bu yıl 5’ncisi düzenlendi. Sempozyumla birlikte aynı zamanda Yerel Yönetimler Fuarı da açıldı. 13 Nisan Çarşamba günü başlayan Sempozyum ve fuarın açılışını Başbakan Ahmet Davutoğlu yaptı. Sempozyumda AK Parti tarafından düzenlenen ‘Gençlik ve Belediye’ yarışmasının sonuçları açıklanarak, ödülleri dağıtıldı. Bu yarışmaya Kültür Adası Projesi ile katılan Malatya Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediyeleri kategorisinde 3’ncülük ödülü aldı.

Yarışmanın ödülleri Sempozyum sırasında düzenlenen törenle Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından verildi.

Başbakan Davutoğlu, Malatya Büyükşehir Belediyesi standını gezdi

Ödül töreninin ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yerel Yönetimler Fuarı’nı gezdi. Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal projelerinin yer aldığı standı da gezen Başbakan Ahmet Davutoğlu, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır tarafından karşılandı. Uzun süre Büyükşehir Standında kalan Başbakan Davutoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin projelerini inceleyerek, alınan ödülden dolayı Başkan Çakır’ı tebrik etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na Malatya’da sürdürdükleri sosyal belediyecilik projeleri hakkında kısa bir bilgi verirken, ziyaretin anısına da Sayın Davutoğlu’na kuru kayısı hediye etti.

Ankara Ticaret Odası – Congresium’da düzenlenen Sempozyum ve Yerel Yönetim Fuarı’nın açılışına 4 bin dolayında katılım olurken, sempozyumun ardından fuara yoğun ziyaretçi akını yaşandı. Yerel Yönetim Fuarı’nın haftasonuna kadar ziyaretçilere açık olacağı kaydedildi.

                                                                                                       

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 208
Bu Ay : 1526
Toplam : 1526

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom